Ігровий центр в Україні
На сьогодні величезна кількість українців стали внутрішньо переміщеними особами та мусять влаштовувати своє життя та життя своїх дітей на нових, часто — малознайомих для них, місцях. При цьому 40% з них — діти. Забезпечення безпечних, гостинних, мультисервісних просторів для дітей має вирішальне значення для їх розвитку та адаптації в нових громадах.
Тому, за підтримки благодійній організації Porticus громадська організація Соціальні ініціативи праці та охорони здоров'я (LHSI) у співпраці з International Child Development Initiatives (ICDI, Нідерланди) започаткували відкриття першого ігрового центру для дітей Play Hub в Україні. Ця модель роботи з дітьми, які вимушені були переїхати та їх сім’ями була розроблена та існує в 8 інших країнах ЄС, в тому числі з 2022 року після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну було відкрито шість нових Play Hubs для українських біженців у Словаччині завдяки підтримці ЮНІСЕФ, щоб надати дітям та їхнім батькам можливості для ігор та навчання.
Ігрові хаби TOY for Inclusion — це інклюзивні неформальні освітні простори для маленьких дітей та сімей на базі громад. Вони особливо піклуються про те, щоб залучати маленьких дітей (0-10 років) з вразливих груп, які ростуть у складних життєвих обставинах.
Загальна мета проекту
Започаткувати Play Hub (Ігровий Хаб) в Києві, де діти та сім'ї внутрішньо переміщених осіб отримають психосоціальну підтримку, доступ до ігор та навчальних заходів, доступ до можливостей соціалізації, спеціалізовану підтримку в галузі освіти, охорони здоров'я, знайомство зі своєю новою громадою.
Цілі
— забезпечити безпечні, гостинні, мультисервісні простори для дітей-переселенців та їхніх опікунів
— сприяти їх психосоціальному благополуччю
— забезпечити доступ до освіти, соціального захисту та послуг з охорони здоров'я
— пропонувати високоякісні послуги з дошкільної освіти та догляду вразливим групам, спираючись на справедливість та різноманітність, навчання між поколіннями та інтеграцію послуг.
Проект планує охопити безпосередньо:
— 100 дітей ВПО та їх батьків/опікунів
— 100 дітей з місцевої громади та їх батьків/опікунів
— 40 фахівців зі закладів освіти, охорони здоров'я, соціальної сфери та служби зайнятості, представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій.
LHSI підтримують Play Hub на базі Київського міського центру сім'ї «Родинний дім», який працює на лівом березі Дніпра міста Києв з дітьми, жінками та членами родин, які знаходяться в складних життєвих обставинах. Завдяки відкриттю Play Hub центр пропонує комплексне та цілісне рішення для сімей з громади та ВПО, та досягти більш активної участі батьків у навчанні та розвитку своїх дітей.
Play Hub запропонує безпечний і гостинний простір для внутрішньо переміщених дітей та сімей, де вони:
— спілкуються і заводять нових друзів,
— розвивають українську мову
— виражають емоції та працюють із травматичними переживаннями,
— можуть познайомитися зі своєю новою спільнотою,
—ознайомлюються з освітніми та іншими послугами з розвитку дітей,
— отримують спеціалізовану підтримку в різних сферах через переправлення: освіта, охорона здоров'я, житло, працевлаштування тощо.
Основні активності проекту
— Навчання спеціалістів проекту підходу TOY for Inclusion та роботі Ігрового Хабу
— Адаптування та переклад посібника та інструментарію TOY for Inclusion
— Організація навчального візиту для співробітників проекту в Словаччину
— Облаштування та відкриття Ігрового Хабу, в т ч Придбання іграшок та навчальних матеріалів
— Координація з іншими відповідними службами та зацікавленими сторонами в громаді
— Залучення клієнтів та функціонування Ігрового Хабу,
— Забезпечення якості та проведення моніторингу й оцінки.