Підбиваємо підсумки та готуємось до Різдвяних свят
Наприкінці листопада відбулася зустріч місцевої ініціативної групи проекту «Ігровий центр в Україні» (PalyHub in Ukraine), щодо обговорення результатів реалізації проекту та планування Різдвяних свят для сімей з дітьми — відвідувачів Ігрового центру. В зустрічі взяли участь 14 експертів та представники організацій-учасників проекту — МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» працівники центрів соціальних служб та неурядових організацій.
Було прийняте рішення, що для старших дітей (4-10 років) з 6-го грудня буде працювати Приймальня Святого Миколая, де дитина також отримає подарунок та відвідає майстер-клас з виготовлення іграшки. А також були представлені результати проекту.
«У Центрі багато родин переселенців із дітьми, — коментує Наталія Лукьянова, координатор проекту, — тому нам важливо, щоб маленькі клієнти відчули доброту, турботу й домашню атмосферу. І щоби новорічні свята подарували гарні емоції та відчуття радості».
Ігровий центр надає різноманітні послуги: від організації та проведення інтерактивних читань для дітей із залученням батьків «Казковий час», творчих занять (майстер-класів) для дітей та батьків, клубу вільного спілкування для мам «Мама для мами» до послуг логопеда-дефектолога, послуг масажу для дітей, фізіолога-реабілітолога для дорослих та організації та проведення психологічного клубу для мам «Жіноче коло».
За останні три місяці Ігровий центр відвідали 198 дітей, з них 94 дівчинки та 104 хлопчика.
Вже є й свої історії успіху. Наприклад, історія хлопчика 2х років, який не відвідує садочок, при цьому відвідує Ігровий центр. Він постійно мовчав, не вимовляючи навіть звуки, на що вихователі Центру звернули увагу, та запропонували мамі відвідувати центр в час, коли приходять його однолітки. Перші результати з’явились через пару тижнів: хлопчик почав говорити короткі слова.
Нагадаємо, що за підтримки благодійній організації Porticus громадська організація Соціальні ініціативи праці та охорони здоров'я (LHSI) у співпраці з International Child Development Initiatives (ICDI, Нідерланди) започаткували відкриття першого ігрового центру для дітей Play Hub в Україні. Ця модель роботи з дітьми та їх сім’ями, які вимушені були переїхати, була розроблена та існує в 8 інших країнах ЄС, в тому числі з 2022 року після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну було відкрито шість нових Play Hubs для українських біженців у Словаччині завдяки підтримці ЮНІСЕФ, щоб надати дітям та їхнім батькам можливості для ігор та навчання. Ігрові хаби TOY for Inclusion — це інклюзивні неформальні освітні простори для маленьких дітей та сімей на базі громад. Вони особливо піклуються про те, щоб залучати маленьких дітей (0-10 років) з вразливих груп, які ростуть у складних життєвих обставинах.