Відкрили перший Ігровий Центр в Україні — PlayHub in Ukraine
У Києві на базі київського міського центру сім'ї «Родинний дім» відкрили перший Ігровий Центр в Україні (PlayHub in Ukraine), в роботі якого використана міжнародна модель роботи з дітьми та їх сім’ями «TOY для інклюзивного навчання», що вже існує в 10 країнах Європейського Союзу. Український Ігровий Центр відкрито за адресою: Київ, вул Новодарницька 26.
«Це перший ігровий центр, який ми відкриваємо в Україні для дітей 0-10 років та їх батьків, які зазнали впливу війни. — говорить Ілона Єлєнєва, директорка МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я» (LHSI), яка й розпочала відкриття. — Цей ігровий центр унікальний тим, що він об’єднує родини з маленькими дітьми в безпечній та інклюзивній атмосфері та надає їм можливість навчатися в ігровій формі. Водночас, батьки можуть навчитися в цьому центрі як краще розвивати своїх дітей через гру, зробити своє дозвілля з дітьми цікавим та насиченим. Багато сімей вимушені були залишити свої домівки через війну та не можуть дозволити собі придбати багато іграшок, в центрі можна не лише весело провести час разом, але й навчитися грати та розвивати свою дитину через гру, а наші вихователі допоможуть батькам набути потрібних компетенцій. Такі центри вже декілька років успішно працюють в Європі, з 2022 року багато українських родин отримали в них послуги. Тепер таке дозвілля доступно і в Києві. Ми пишаємось, що змогли об’єднати партнерів з-за кордону та місцеву громаду Дарницького та Дніпровського районів міста Києва щоб дати можливість розвиватися нашим дітям».
Відкриття хабу в Києві здійснювалось в рамках впровадження проєкту «Ігровий центр в Україні» (PalyHub in Ukraine), який реалізує Міжнародна громадська організація «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) у співпраці з нідерландською організацією International Child Development Initiatives за фінансової підтримки благодійній організації Porticus (Португалія). Такі хаби вже існують та розвиваються в 10 країнах Європейського Союзу. Так після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році, було відкрито нові Ігрові Хаби (Play Hubs) для українських біженців у Словаччині, Польщі, Чехії та інших країнах.
«Відкриття такого Ігрового центру на базі київського міського центру сім'ї «Родинний дім» є важливим кроком у підтримці дітей, які потребують особливої уваги та підтримки у нашому суспільстві. — наголосив голова Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик. — Забезпечуючи доступ до неформального навчання та інтерактивних ігор для дітей та їх батьків з різними потребами, такі центри допоможуть розкрити їм свій творчий потенціал та розвивати особисті здібності, адже інклюзивна освіта і дружній підхід до кожної дитини створюють сприятливі умови для їхнього фізичного, психічного та соціального зростання».
«Ігрові центри — це інклюзивні неформальні освітні простори для маленьких дітей та сімей на базі громад. — розповідає Юлія Ніколайчук, директорка Київського міського центру сім’ї «Родинний дім», на базі якого відкрито перший в Україні PlayHub. — Такі центри особливо піклуються про те, щоб залучати маленьких дітей (0-10 років) із вразливих груп, які ростуть у складних життєвих обставинах, до неформального навчання та розвитку. Ми давно замислювались над тим, щоб створити послуги для родин з наймолодшими дітьми, завдяки співпраці з МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я» (LHSI) це стало можливим, наші вихователі пройшли навчання за міжнародною моделлю роботи з дітьми та їх сім’ями «TOY для інклюзивного навчання», адаптували міжнародні підходи до викликів, які перед нами та сім’ями з дітьми, які приходять до нас, ставить війна. Тепер будемо впроваджувати це на практиці. Запрошуємо батьків з дітьми до нашого центру».
Під час церемонії відкриття після виступів Ілони Єлєнєвої, директорки МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я» (LHSI) та Юлії Ніколайчук, директорки Київського міського центру сім’ї «Родинний дім», які розповіли про міжнародного проект Play Hub і про Ігровий центр в Україні, гості обговорили необхідність і доцільність подібної роботи; шляхи розвитку проекту у майбутньому; потреби сьогоднішніх клієнтів; перспективи роботи Ігрового центру щодо розвитку батьківських компетенцій тощо. Після чого всі стали першими відвідувачами Play Hub з демонстрацією окремих робочих методів та взяли участь в апробації методики «Квест-кімната батьківських компетенцій».
Почесними гостями заходу стали голова Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик, начальник Служби у справах дітей та сім'ї КМДА Валерій Танцюра й директорка Київського міського центру соціальних служб Ярослава Колобова та представники районних адміністрацій Дніпровського та Дарницького районів. Вони урочисто привітали перших маленьких відвідувачів із батьками та побажали успіхів команді вихователів.