Поширюємо інструменти профілактики онлайн насильства
Продовжуємо реалізацію проекту «Розширення можливостей правоохоронних органів у подоланні насильства щодо дітей в Інтернеті». Цього місяця провели зустрічі з Міністерством освіти та науки України та з партнерами проекту у Львівській області.
На порядку денному — обговорення шляхів запровадження інструменту Cybersafe та поширення всього пакету інструментів — Toolkit з профілактики сексуального онлайн насильства щодо дівчат-підлітків.
Розробку та апробацію Toolkit було завершено минулого року і він містить такі компоненти: Посібник «Навчання протидії сексуальному насильству в Інтернеті щодо дівчат-підлітків: Посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми», рекомендований до видання Вченою Радою педагогічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка; адаптована українською онлайн-гра CYBERSAFE (4 модулі), який може використовуватись як у класі, так і в дитячих таборах тощо; два навчальні анімаційні відео для дівчат і хлопців — «Наслідки поширення оголеного селфі дівчинки без її згоди» та «Що робити, якщо ваші оголені селфі потрапили в Інтернет»; буклет «Поради для батьків та опікунів щодо протидії сексуальному насильству в Інтернеті». Цей буклет містить вказівки щодо запобігання сексуальному насильству в Інтернеті та спеціально призначений для батьків та опікунів.
Весь пакет інструментів спрямований на підвищення обізнаності та запобігання сексуальному насильству в Інтернеті щодо дівчат-підлітків та надає спеціалістам, які працюють із дітьми, батькам і опікунам необхідну для ефективного вирішення цієї проблеми та проведення освітніх заходів для підлітків.
Тому ми також обговорили співпрацю щодо залучення зацікавлених сторін до участі у вебіінарі з детальнішого ознайомлення із запропонованими матеріалами, який заплановано в квітні цього року.
__________________________
Трирічний проект «Розширення можливостей правоохоронних органів у подоланні насильства щодо дітей в Інтернеті» реалізують Український фонд "Благополуччя дітей", Всеукраїнський громадський Центр "Волонтер" та LHSI "Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я" за фінансової підтримки Європейського Союзу. Пілотні області — Вінницька, Київська, Львівська. Тривалість проекту: 2022–2024 роки.