facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Коли наполегливість соціальних працівників рятує

Батьки Аліни не працювали та зловживали алкоголем, але з активізацією військових загроз у Запорізькій області відчули необхідність переїхати з дітьми до відносно безпечнішого регіону. Так родина опинилася у Стрию на Львівщині

Тут через низьке матеріальне забезпечення сім’я мала під соціальним супроводом Стрийського міського центру соціальних служб (СМЦСС). Соціальні працівники підшукали родині житло, надавали допомогу продуктами, одягом, засобами гігієни тощо.

Наприкінці лютого 2023 року у матері Аліни почались кашель, температура, потовиділення. Вона пройшла обстеження, і їй був встановлений діагноз туберкульоз (ТБ). Але у зв'язку зі зловживанням алкоголем у жінки була низька прихильність до лікування. Вона не тільки не бажала лікуватися сама, але й перешкоджала обстеженню членів родини, навіть, спробувала переховуватись разом із сім'єю.

Завдяки команді соціальних працівників проекту «Тобі слід знати про туберкульоз: активне виявлення випадків туберкульозу серед осіб, які опинились у складних життєвих обставинах», який впроваджує МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» за підтримки БФ «Альянс громадського здоров’я», жінку все ж вдалось мотивувати до обстеження її чоловіка та двох дітей на ТБ. Усіх було скеровано на діагностику до Стрийського протитуберкульозного кабінету.

У результаті обстеження Аліні та її брату також підтвердили ТБ. Дітям було призначено лікування, а сім'я передана на медико-психосоціальний супровід.

Батько Аліни виявився за результатами обстеження здоровим, а наразі знайшов роботу і родина переїхала до іншої громади у гірській місцевості. Але соціальні працівники проекту продовжують спілкуватися з мамою дівчини та підтримувати родину у лікуванні. Аліна з братом спостерігаються лікарем-фтизіатром та проходять курс лікування вже за новим місцем проживання. І всі вони дуже чекають того дня, коли чергове обстеження покаже, що хвороба нарешті подолана.

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України