Тобі слід знати про туберкульоз: активне виявлення випадків туберкульозу серед осіб, які опинились у складних життєвих обставинах
Мета проекту — організація активного виявлення туберкульозу серед людей, які опинились у складних життєвих обставинах та є отримувачами послуг у місцевих соціальних службах (у тому числі, внутрішньо переміщених осіб, малозабезпечених осіб з практиками шкідливого вживання алкоголю та дітей з їх сімей) в Донецькій, Вінницькій, Львівській Чернівецькій областях та м. Київ і Харків.
Проект здійснюється МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» за підтримки БФ «Альянс громадського здоров’я» в рамках гранту Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. А також у співпраці з обласними та місцевими центрами соціальних служб, лікувально-профілактичними закладами різних рівней.
Період реалізації проекту
01.2018 - 12.2023 р.р.
Цільові групи проєкту
- Особи в складних життєвих обставинах (СЖО) — люди, які звернулися за послугами у центр соціальних служб (ЦСС) та за результатами акту оцінки потреб спеціалістів ЦСС мають недостатній рівень матеріального забезпечення та практикують шкідливе вживання алкоголю.
- Діти з сімей у СЖО — діти з сімей, які отримують послуги в центрах соціальних служб в цільових областях.
- Внутрішньо переміщені особи (ВПО) — люди, які були змушені покинути своє міце проживання у результаті збройного конфлікту, проживають на території України та звертаються по соціальні послуги до місцевих соціальних служб.
Загалом 59276 клієнтів було охоплено соціальними послугами у 2022 році, в т ч 5697 дітей із сімей у СЖО.
Попри війну, МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) та регіональні координатори не зупиняли роботу проекту «Тобі слід знати про туберкульоз: активне виявлення випадків туберкульозу серед осіб, які опинились у складних життєвих обставинах» у Донецькій області (окрім Маріуполя), а з березня відновили роботу в Харківській області та розпочали впровадження проекту у Львівській області, Києві, пізніше у Чернівецькій та Вінницькій областях. І абсолютно неймовірна історія маріупольських клієнтів: коли через окупацію була повністю зупинена робота в Маріуполі, завдяки злагодженій співпраці соціальних працівників проекту, з 46 сімей, які перебували під супроводом працівників маріупольського регіону, були знайдені та взяті під соціальний супровід 33 сім’ї з дітьми в інших регіонах.
Напрямки роботи
1. Розробка та впровадження ефективного алгоритму мультисекторальної взаємодії для забезпечення безперешкодного доступу осіб у СЖО – клієтів ЦСС до скринінгу, діагностики та лікування туберкульозу.
2. Запровадження соціальної послуги консультування та скриінгу на наявність симптомів туберкульозу для осіб у СЖО
3 Забезпечення соціального супроводу на діагностику осіб у СЖО, які потребуватимуть такої підтримки у разі виявлення симптомів ТБ. Послуга включає консультування щодо укладання декларації із сімейним лікарем, а також, у випадку виявлення активного туберкульозу, перенаправлення до партнерів, які надають послуги медичного психо-соціального супроводу.
4. Соціальний супровід дітей із сімей у СЖО для виявлення латентної ТБ інфекції (ЛТІ) та психологічна підтримка сімей у СЖО, де дитина проходить курс профілактичного лікування ЛТІ:
Окрім цього команда проєкту надає технічну допомогу з метою налагодження інфекційного контролю з ТБ під час надання соціальних послуг у громадах та забезпечує доступ до деяких дороговартісних послуг з діагностики туберкульозу.
Результати діяльності детальніше:
Історії успіху | МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (lhsi.org.ua)
Дайджести | МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (lhsi.org.ua)
Річні звіти | МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (lhsi.org.ua)