facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Тобі слід знати про туберкульоз: активне виявлення випадків туберкульозу серед осіб, які опинились у складних життєвих обставинах

Мета проекту — організація активного виявлення туберкульозу серед людей, які опинились у складних життєвих обставинах та є отримувачами послуг у місцевих соціальних службах (у тому числі,  внутрішньо переміщених осіб, малозабезпечених осіб з практиками шкідливого вживання алкоголю та дітей з їх сімей)  в Донецькій, Луганській, Львівській Харківській, Херсонській,  областях та м Києві.

Проект здійснюється МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» за підтримки БФ «Альянс громадського здоров’я» в рамках гранту Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. А також у співпраці з обласними та місцевими центрами соціальних служб, лікувально-профілактичними закладами різних рівней.

Період реалізації проекту

01.2018 - 12.2022 р.р.

Цільові групи проєкту

  • Особи в складних життєвих обставинах (СЖО) — люди, які звернулися за послугами у центр соціальних служб (ЦСС) та за результатами акту оцінки потреб спеціалістів ЦСС мають недостатній рівень матеріального забезпечення та практикують шкідливе вживання алкоголю.
  • Діти з сімей у СЖО — діти з сімей, які отримують послуги в центрах соціальних служб в цільових областях.
  • Внутрішньо переміщені особи (ВПО) — люди, які були змушені покинути своє міце проживання у результаті збройного конфлікту, проживають на території України та звертаються по соціальні  послуги до місцевих соціальних служб.

Загалом 66 500 клієнтів буде охоплено соціальними послугами у 2022 році, в т ч 7000 дітей із сімей у СЖО.

Напрямки роботи

1. Розробка та впровадження ефективного алгоритму мультисекторальної взаємодії  для забезпечення безперешкодного доступу осіб у СЖО – клієтів ЦСС до скринінгу, діагностики та лікування туберкульозу.

2. Запровадження соціальної послуги консультування та скриінгу на наявність симптомів туберкульозу для осіб у СЖО

3 Забезпечення соціального супроводу на діагностику осіб у СЖО, які потребуватимуть такої підтримки у разі виявлення симптомів ТБ. Послуга включає консультування щодо укладання декларації із сімейним лікарем, а також, у випадку виявлення активного туберкульозу, перенаправлення до партнерів, які надають послуги медичного психо-соціального супроводу.

4. Соціальний супровід дітей із сімей у СЖО для виявлення латентної ТБ інфекції (ЛТІ) та психологічна підтримка сімей у СЖО, де дитина проходить курс профілактичного лікування ЛТІ:

Окрім цього команда проєкту надає технічну допомогу з метою налагодження  інфекційного контролю з ТБ під час надання соціальних послуг у громадах та забезпечує доступ до деяких дороговартісних послуг з діагностики туберкульозу.

Результати діяльності детальніше:

Історії успіху | МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (lhsi.org.ua)

Звіти | МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (lhsi.org.ua) 

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України