facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Круглий стіл «Жінки в енергетиці»

Ми продовжуємо працювати з гендерною тематикою в енергетиці. І 7 березня представниця LHSI Наталя Лукьянова взяла участь у роботі круглого столу «Жінки в енергетиці», що відбувся за ініціативи USAID Проєкт енергетичної безпеки та був присвячений ролі жінок у підтримці функціонування енергетичного сектору України під час війни.

До онлайн дискусії залучили представників та представниць Міненерго та Мінрегіону, НКРЕКП, Верховної Ради України, ПрАТ «Укргідроенерго», Оператора газотранспортної системи України, АТ «Укргазвидобування», Державної служби України з надзвичайних ситуацій, КП «Київтеплоенерго», компаній енергетичного сектору та ГО «Жіночий енергетичний клуб України».

«Сьогодні вже стало трендом, коли жінки демонструють своє лідерство. Лідерство, яке рухає світ, зсуває з місця найскладніші реформи, мотивує досягати найамбітніших цілей» — відзначив у своєму виступі Ярослав Демченков. заступник міністра енергетики з європейської інтеграції. Він розповів про жінок-енергетиків, які загинули протягом відкритого нападу диких сусідів на Україну.

«Є ще один момент, про який мало хто говорить: війна додала жінкам ще одну додаткову зміну. Ми знаємо, що COVID поклав на жінок додатковий тягар догляду за дітьми, онлайн навчання та інших питань. Війна наклала на жінок ще більше, оскільки багато хто, особливо зі східних регіонів чи прифронтових регіонів вимушені були залишити країну, залишити свою домівку, виїхати з дітьми і зайнятися, фактично, налаштуванням нового життя своєї сім’ї в новій країні, в новому місці. І це також впливає на їхню роботу. Але для тих жінок, навіть, які лишилися в країні, багато з них вимушені були відправити дітей та близьку родину відправити в інші місця з близькими родичами чи з нянями. І це також не спростило їхнє життя. Ми повинні розуміти, що війна наклала на жінок додаткові зобов’язання й додаткові питання, про які раніше ми не знали». — наголосила Наталія Микольська, екс-заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України, член наглядових рад Trade +, TechUkraine, SheExports та Укргідроенерго.

_____________

Нагадаємо, що в період від листопада 2020 по лютий 2022 за підтримки USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ) МГО “Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я” (LHSI) реалізовано проект Ge4U: Гендер для профспілок в енергетиці, в рамках якого розроблено, апробовано та публічно презентовано Кодекс етики та гендерних принципів в енергетичній галузі України, навчальні матеріали: Гендерна рівність в енергетичній галузі: посібник для профспілкових лідерів і лідерок, брошура GE4U: здоров’я та безпека на робочому місці; проведені тренінги, вебінари та вебінар-марафон GE4U, дискусії задля навчання та просвітництва для профспілкових активістів; розроблені стратегії й робочі плани та реалізовані інформаційні кампанії на підприємствах Укрнафтогазпрофспілки та Запорізької АЕС (Енергодар); створено і поширено низку поліграфічних матеріалів; ініційовано близько 100 публікацій в корпоративних та загальних медіа, а профспілками створено просвітницькі відео ролики щодо гендеру.

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України