Проєкт: "Ge4U: Гендер для профспілок в енергетиці"
МГО “Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я” у спільному проекті з — USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ) — розроблять Гендерний Кодекс поведінки в енергетичному секторі та практичний Посібник для профспілкових лідерів «Як застосувати Гендерний кодекс на практиці». В рамках проекту МГО “Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я” за підтримки партнерів проведе відповідні навчання та інформаційну кампанію щодо розширення можливостей та лідерства жінок на виробництві, а також щодо гендерних аспектів трудових прав жінок та чоловіків в енергетичному секторі.
Ціль
Збільшити потенціал профспілок енергетичного сектору для просування гендерно-чутливої політики та сприятливих умов праці на енергетичних підприємствах України.
Період реалізації проекту
листопад 2020 р. – лютий 2022 р.
Цільові групи
профспілкові лідери та члені трудових колективів енергетичної галузі колективів
Заходи в рамках гранту
1. Розробка та презентація Кодексу поведінки щодо гендерно-чутливої політики в енергетичному секторі (Гендерний кодекс). Гендерний кодекс покликаний запровадити гендерно-чутливий підхід на місцях, зосередившись на рівних правах, недискримінації, зарплаті та пільгах, робочому часі, нульовій толерантності до утисків та зловживань, трудових відносинах, системи управлінні відповідно до найкращих міжнародних та національних практик. Гендерний кодекс буде апробований серед членів профспілки. Їх відгуки та рекомендації будуть враховані; фінальний варіант Гендерного кодексу буде представлений для профспілкових лідерів та роботодавців енергетичного сектору.
Кодекс був розроблений та апробований національними експертами з гендерних питань у співпраці з колегами з провідних галузевих профспілок — «Укрнафтогазпрофспілка» та «Атомпрофспілка», з текстом документа можна ознайомитися за цим посиланням.
2. Розробка Посібника для профспілкових лідерів щодо механізмів впровадження Гендерного кодексу. Керівники профспілок будуть залучені до розробки, обговорення та пілотного проекту Посібника. Посібник буде представлений для профспілкових лідерів та роботодавців енергетичного сектору.
3. Підтримка існуючих гендерних комітетів. Надання технічної допомоги, розробка робочих планів, підтримка розробки документів для промоції гендерних питань та захист прав працівниць. Проект сприятиме обміну досвідом між профспілками та навчанню з врахуванням кращих міжнародних та українських практик.
4. Проведення інформаційної кампанії щодо розширення можливостей жінок та захисту їхніх прав на здоров'я в енергетичному секторі, включаючи:
- розробку та реалізацію комунікаційної стратегії для профспілок-партнерів для збільшення можливостей жінок та підтримки їх права на безпечну роботу та здоров'я, включаючи поради щодо запобігання COVID-19;
- публікацію статей у соціальних медіа, на веб-сайтах та у профільних ЗМІ;;
- розповсюдження інформаційних матеріалів про гендер в енергетичних компаніях.
Партнери проекту
Професійна спілка працівників атомної енергетики та промисловості України, Професійна спілка працівників нафтової і газової промисловості України, обрані підприємства енергетичної галузі.
Результати діяльності проекту Ge4U
Довідково
USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ) співпрацює з Урядом України, приватним та громадським секторам з метою посилення енергетичної безпеки України та перетворення енергетичний сектору країни в сучасну, орієнтовану на ринок та інтегровану до ЄС рушійну силу зростання.
USAID ПЕБ працює на посилення енергетичної безпеки України шляхом паралельних інвестицій в сектори електроенергії, газу, централізованого теплопостачання та відновлюваних джерел енергії.
Енергетична безпека має вирішальне значення для незалежності та національного суверенітету України. Справжня енергетична безпека вимагає, щоб якісні енергетичні послуги були доступними, безперервними, надійними та безпечними для всіх українців.
Більше про ПЕБ можна дізнатися на сайті Проєкту: https://energysecurityua.org/ua/