facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Соціальні служби та медики не лишають на одинці з проблемою навіть попри бойові дії

В рамках проекту «Тобі слід знати про туберкульоз: активне виявлення випадків туберкульозу серед осіб, які опинились у складних життєвих обставинах», який реалізується МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я» (LHSI) за підтримки Альянсу громадського здоров'я із виявлення туберкульозу наші партнери на Донеччині продовжують допомагати людям у складних життєвих обставинах із діагностикою та початком лікування ТБ. Не зважаючи на припинення діагностики в мережі спеціалізованих протитуберкульозних закладів у Донецькій області, виявлення ТБ продовжується із залученням первинної ланки медико-санітарної допомоги.

Так, у серпні 2022 року у містах Добропіллі та Краматорську Донецької області у місцевих центрах соціальних служб трьом чоловікам, які знаходяться у складних життєвих обставинах та через це зверталися до соцслужби, а також мали симптоми, схожі на ТБ, було проведено скринінг на ризик наявності туберкульозу, інших захворювань й ознак шкідливого вживання алкоголю. Отримавши позитивні результати скринінгу, соціальні працівники скерували клієнтів на обстеження до місцевих лікарень, де продовжує функціонувати GeneExpert. Після дообстеження біоматеріалу клієнтів у тубдиспансері Дніпра їм було встановлено діагноз туберкульоз.

 

Всім пацієнтам було призначене протитуберкульозне лікування та проведено відповідні консультації щодо формування їх прихильності до терапії. Двоє хворих розпочали лікування амбулаторно і одразу були взяті під медико-психосоціальний супровід Донецької обласної організації Червоного Хреста України. А одного хворого, що лікується наразі стаціонарно, буде взято під супровід після переведення на амбулаторний етап.

Навіть в умовах страшних бойових дій на Донеччині, люди із груп ризику, що проживають там, не залишаються сам на сам із своїми проблемами, а отримують допомогу у виявленні та лікуванні захворінь й необхідну їм підтримку. Дякуємо за це і медикам і соціальним працівникам державних соцслужб!

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України