facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Своїх не лишаємо: продовжуємо підтримку маріупольських дітей з ЛТІ

Неможливо навіть уявити який страх, відчай та непомірний біль відчували мешканці міста Маріуполь,   коли до їх міста прийшла війна і вщент зруйнувала стабільне життя, розділивши його на ДО і ПІСЛЯ. У цей час кожен громадянин країни обрав свою позицію та свій подальший шлях. Хтось вирішив попри все залишитись на своїй землі, в своєму домі та вести свою війну за виживання під щоденними бомбардуваннями та в умовах гуманітарної катастрофи. А хтось прийняв рішення виїхати до безпечних міст, наражаючи себе на смертельну небезпеку переміщення під обстрілами.  

Сім’ї, які перемістились з міста Маріуполь до Добропільської територіальної громади були розміщенні на тимчасове проживання та отримали допомогу і підтримку фахівців Добропільського міського центру соціальних служб. І тут вони також змогли отримати підтримку проекту «Тобі слід знати про туберкульоз»: активне виявлення випадків туберкульозу серед осіб, які опинились у складних життєвих обставинах», який реалізує команда МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) за підтримки Альянсу громадського здоров’я.

«Під час скринінгу на базі гуманітарного штабу виявлено три сім’ї, в яких виховуються діти з ЛТІ, — розповідає соціальна працівниця Марина Вакарашу. — Вони почали лікування у Маріуполі, і на той час лікування було не завершено. Також, дякуючи злагодженій співпраці і небайдужості медичних працівників, було виявлено ще дві таких родини. Обидві родини взято під психосоціальний супровід, з ними була проведена співбесіда щодо мети супроводу та виконання відповідного плану роботи з родиною. Надано консультації з метою формування прихильності до продовження лікування. Всі діти пройшли необхідне обстеження, лікарем була переглянута схема лікування. Спеціалісти центру сприяли в отримані гуманітарної допомоги та оформленні відповідних виплат».

Після успішного завершення лікування чотири дитини пройшли повторне обстеження, за результатами якого ЛТІ не виявлено. Родини було знято з супроводу, але за потреби вони можуть звернутися за підтримкою до фахівця. На даний час ще одна дитина продовжує лікування, робота з її сім’єю триває. А загалом всього 29 дітей з Маріуполя за І півріччя завершили лікування в Краматорську, Добропіллі та Бахмуті Донецької області.

Ми раді за цих дітей, які мали можливість отримати кваліфіковану допомогу і їх фізичне здоров’я вже нічого не загрожує. Але скільки часу тепер потрібно щоб врівноважити їх психічний стан?!

Здорові діти — наше майбутнє! Ще раз наголошуємо, що головне, вчасно звернути увагу на симптоми та звернутися по допомогу до спеціалістів!

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України