Турбота — це, коли соціальна працівниця звертає увагу не лише на те, про що просить людина
У Львівській області соціальні працівники, які співпрацюють з проектом «Тобі слід знати про туберкульоз: Активне виявлення випадків туберкульозу серед осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах» чергують у Центрах перебування ВПО, на міській цілодобовій телефонній гарячій лінії для ВПО, які приїжджають до міста Стрий зі східної України та шукають прихистку та допомоги.
Ситуації бувають різні, але кожен випадок соціальні працівники разом із медиками намагаються довести до успішного результату. Наприклад, історія Володимира.
Вперше соціальна працівниця Стрийського міського центру соціальних служб мала контакт з Володимиром по телефону у квітні 2022 року. Це була міська цілодобова телефонна гаряча лінія для ВПО, які приїжджають до міста зі східної України, де йдуть активні бойові дії. Чоловік просив влаштувати його до Центру для ВПО.
Згодом ближче знайомство відбулося вже у Центрі для ВПО. Чоловік потребував допомоги, зокрема медичної, так як він скаржився на погане самопочуття та високу температуру. Після консультації та заповнення скринінгового опитувальника на ТБ, соц. працівниця проекту відмітила високий ризик (8 симптомів з 8) захворювання на ТБ. Провівши інформаційно-мотиваційне консультування і узявши згоду у чоловіка на участь у проекті, його було супроводжено до Стрийського протитуберкульозного кабінету для обстеження на туберкульоз. Лікар-фтизіатр Пилипчак Б.Є. виписав направлення на рентген. Також було проведено дослідження мокротиння методом GeneXpert і мікроскопічне дослідження мокротиння. Після обстеження клієнту було встановлено діагноз — туберкульоз та призначено протитуберкульозне лікування.
Чоловік розповів соціальній працівниці, що йому 47 років, власної сім’ї не має, евакуювався з Донецької області. Виріс в інтернаті, батьків не пам’ятає. В інтернаті у нього були складні та конфліктні відносини з вихователями та однолітками. Став багато часу проводити з друзями на вулиці. З підліткового віку почав вживати алкоголь та наркотичні речовини. Займався крадіжками, хуліганством, здирництвом. Після чергової крадіжки був затриманий та отримав покарання у вигляді позбавлення волі. Загалом провів у в’язниці більше 20 років. Після останнього звільнення з місць позбавлення волі став погано себе почувати, але до лікаря не звертався.
В проекті Володимир отримав інформаційне консультування соціального працівника, пройшов скринінгове опитування на ТБ, супроводження до медичного закладу для встановлення діагнозу. Вперше пройшов діагностику на ТБ та розпочав протитуберкульозне лікування.
Наразі клієнт переданий на медико-соціальний супровід до БО «Мережа 100% життя», м. Львів
Нагадаємо, що Проєкт «Тобі слід знати про туберкульоз: Активне виявлення випадків туберкульозу серед осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах» реалізує МГО "Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я"(LHSI) за кошти гранту від The Global Fund через Альянс громадського здоров'я.