facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Чотири міста Львівської області долучились до Проєкту «Тобі слід знати про туберкульоз»: перші результати

У квітні 2022 року розпочалося практичне впровадження Проєкту у Львівській області. До реалізації залучено чотири міста: Турка, Городок, Червоноград та Стрий.

Цей регіон не випадково був обраний для впровадження діяльності за проектом «Тобі слід знати про туберкульоз», оскільки ще з 2014 року почав приймати переселенців зі східної частини України, де відбувалися бойові дії. З початком загострення ситуації та повномасштабним вторгненням РФ на територію України значно збільшився потік ВПО до Львівської області. За даними Львівської міської ради, на території області розмістили більше 300 тисяч ВПО. На початок квітня 2022 року тільки Стрийська громада прийняла більше 10 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Серед яких є сім’ї у складних життєвих обставинах (СЖО) з дітьми, діти-інваліди, діти-сироти, особи, які вийшли з місць позбавлення волі, з хронічними інфекційними хворобами тощо. Але теперішні переселенці мають свої особливості — на відміну від ВПО 2014 року, які переїздили до Львівської області та мали можливість купувати власні квартири, приватні будинки, перевести у регіон свій бізнес, ВПО зараз в більшості випадків мають низьке матеріальне забезпечення, живуть на державні виплати, проживають в орендованих квартирах, перебувають у місцях великого скупчення людей — центрах для ВПО, гуртожитках, санаторіях, приміщеннях шкіл, дитячих садочків, сплять на вокзалах, тощо. Дана ситуація підвищує ризик поширення різних інфекцій, зокрема туберкульозу.

Тому робота фахівців Центрів соціальних служб в регіоні переважно зосереджена на підтримці та допомозі саме цій категорії клієнтів зі статусом ВПО. Завдання Центрів соціальних служб значно ускладнилися, збільшилось і навантаження на працівників Соціальні працівники роздають гуманітарну допомогу, консультують переселенців щодо пошуку житла, працевлаштування, отримання медичної допомоги у громадах. Залишаються у містах і сім’ї з дітьми у СЖО, які також потребують соціальної допомоги та підтримки.

Тому рішення МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) розпочати впровадження у Львівській області проекту «Тобі слід знати про туберкульоз: Активне виявлення випадків туберкульозу серед осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах» стало дуже вчасним і просто необхідним.

Проводячи консультації, соціальні працівники, крім вирішення соціальних питань клієнтів, звертають увагу і на стан здоров’я, шкідливі звички клієнтів. Проводять скринінгове опитування на ТБ, використовують тест AUDIT для визначення ризиків вживання алкоголю, надають інформацію стосовно профілактики ТБ. Усіх клієнтів з позитивним результатом скринінгу супроводжують до Стрийського протитуберкульозного кабінету для проходження подальшої діагностики, встановлення діагнозу та призначення лікування ТБ. Так, за перший місяць діяльності проекту було виявлено 8 випадків захворювання на ТБ серед дорослих, 4 з яких мають статус ВПО, і які вперше пройшли опитування щодо симптомів ТБ.

У рамках проекту, за кошти Глобального фонду було закуплено та передано гуманітарну допомогу: матраци, подушки, ковдри та постільна білизна для 140 дітей-сиріт та сімей СЖО, яких було евакуйовано до Львівської області з м. Києва та Київської області, і яких було розміщено в Центрі для ВПО Стрийської громади.

 

Нагадаємо, що Проєкт «Тобі слід знати про туберкульоз: Активне виявлення випадків туберкульозу серед осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах» реалізує МГО "Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я"(LHSI) за кошти гранту від The Global Fund через Альянс громадського здоров'я.

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України