Проект «Тобі слід знати про туберкульоз…» триває
Мільйони громадян України вимушені покинути свої домівки й шукати не лише притулку, а й лікування у безпечніших регіонах. У таких умовах люди з туберкульозом стали ще вразливішими через загрози переривання лікування та несвоєчасної діагностики захворювання. Багато клієнтів були вимушені покинути свої домівки та шукати не лише притулку, а й лікування у безпечніших регіонах.
Ті, хто не можуть поїхати, тижнями живуть у підвалах та бомбосховищах, непридатних для довгого перебування, без вентиляції повітря, належних санітарних умов; часто без електрики, зв’язку, ліків, їжі… Попри небезпеку наші партнери — соціальні центри та медичні заклади в регіонах — продовжували здійснювати медико-психосоціальний супровід людей з туберкульозом при найменшій можливості.
Тому, не зважаючи на війну, МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) та регіональні координатори не зупиняли роботу проекту «Тобі слід знати про туберкульоз: активне виявлення випадків туберкульозу серед осіб, які опинились у складних життєвих обставинах» у Донецькій області (окрім Маріуполя), а з березня відновили роботу в Харківській області та розпочали впровадження проекту у Львівській області.
Так, 16 березня у Львові наші спеціалісти організували та провели офлайн/онлайн тренінг «Активне виявлення туберкульозу серед людей у складних життєвих обставинах шляхом розширення доступу до якісної діагностики туберкульозу» для регіональних координаторів і працівників соціальних служб в регіонах та спеціалістів–аналітиків» у Львівській області. Учасникам презентовано перебіг проекту, алгоритми раннього виявлення ТБ й особливості роботи з клієнтом від скринінгу до результату обстеження. Разом було обговорено та розроблено клінічний маршрут проекту: «Тобі слід знати про туберкульоз: Активне виявлення випадків туберкульозу серед осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах» у Львівській області. А також проведено ознайомлено з обліково-звітною документацією за проектом, заповненням талону діагностики ТБ/ЛТІ, відомості соціального супроводу й обговорено ведення щоденної відомості (кодування клієнта, результат скринінгу, опитування на наявність декларації і документів). У фасилітації тренінгу взяли участь Марія Долинська, канд.мед.наук, доцентка кафедри фтизіатрії та пульмонології НМУ імені О.О.Богомольця, експертка МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»; Ілона Єлєнєва, директорка МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»; Ніна Гладих, керівниця проекту «Тобі слід знати про туберкульоз: активне виявлення випадків туберкульозу серед осіб, які опинились у складних життєвих обставинах» та спеціалісти проекту Володимир Бахмат і Світлана Гусєва.
А в квітні LHSI розпочала розсилку необхідних інформаційних матеріалів для реалізації проекту регіональним координаторам.
Історично спалахи туберкульозу відбуваються в умовах воєн. І чим довше війна триває, тим більшим і загрозливішим буде черговий спалах туберкульозу. Маємо зустріти перемогу підготовленими!
Нагадаємо також, що наші спеціалісти разом із партнерами — центрами соціальних служб — продовжують збирати запити, організовувати збір і доставку гуманітарної підтримки — продуктів, гігієнічних засобів та іншої необхідної продукції. На сьогодні тримаємо зв’язок із шістьма регіонами, продовжуємо збирати потреби і шукаємо партнерів у задоволенні гуманітарних потреб переселенців та сімей із дітьми, які перебувають у Харківській, Херсонській, Київській, Львівській, Луганській та Донецькій областях.
Якщо ви хочете об'єднати наші зусилля, щоб допомогти сім'ям переселенців з дітьми, будь ласка, пожертвуйте на рахунки. Реквізити є тут.
Для довідки: Проект «Тобі слід знати про туберкульоз: активне виявлення випадків туберкульозу серед осіб, які опинились у складних життєвих обставинах» здійснюється МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» за підтримки БФ «Альянс громадського здоров’я» в рамках гранту Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. А також у співпраці з обласними та місцевими центрами соціальних служб, лікувально-профілактичними закладами різних рівнів.