Працюємо для перемоги
Щодня в українських містах і селах через російські ракетні-бомбові удари, під обстрілами гинуть й отримують поранення сотні дітей, жінок, людей похилого віку. Мільйони громадян України вимушені покинути свої домівки й шукати притулок у безпечніших місцях. Ті, хто не можуть поїхати, тижнями живуть у підвалах та бомбосховищах, непристосованих для довгого перебування, без вентиляції повітря, належних санітарних умов; часто без електрики, зв’язку, ліків, їжі…
У цих страшних умовах люди з туберкульозом стали ще вразливішими через загрозу переривання лікування та несвоєчасної діагностики захворювання.
Незважаючи на небезпеку, наші партнери – соціальні центри та медичні заклади в регіонах – роблять неможливе! Вони продовжують здійснювати медико-психосоціальний супровід людей з туберкульозом. Також ми разом із партнерами переглянули потреби клієнтів, що значно збільшились в умовах війни. З першого дня війни МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) працювала з донором над зміною цільового призначення наявних коштів і спрямування їх на гуманітарну підтримку. Дякуємо Альянсу громадського здоров'я за оперативне реагування на нові гуманітарні потреби. Сьогодні наші спеціалісти збирають й організовують доставку продуктів, гігієнічних засобів та іншої необхідної продукції, а регіональні координатори передають все це клієнтам – сім’ям СЖО та ВПО, що особливо важливо в умовах нестабільного транспортного сполучення. На сьогодні тримаємо зв’язок з шістьма регіонами через наших партнерів - центри соціальних служб, продовжуємо збирати потреби наших клієнтів і шукаємо партнерів у задоволенні гуманітарних потреб найбільш постраждалих.
Багато пацієнтів були вимушені покинути свої домівки та шукати не тільки притулку, а й лікування в інших більш безпечних регіонах. З пацієнтами та соціальними працівниками Маріуполя вже три тижні немає зв’язку. Маємо надію, що вони в безпеці.
На території регіонів, де відбуваються активні військові дії, Альянс громадського здоров'я здійснює також гуманітарну допомогу стаціонарним відділенням, в яких лікуються люди з ТБ.
Окрім гуманітарної підтримки, не зважаючи на війну, МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) та регіональні координатори не зупиняли роботу проекту «Тобі слід знати про туберкульоз: активне виявлення випадків туберкульозу серед осіб, які опинились у складних життєвих обставинах» у Донецькій області (окрім Маріуполя), а з березня відновили роботу в Харківській області та розпочали впровадження проекту у Львівській області.
Історично спалахи туберкульозу відбуваються в умовах військових конфліктів. Так було після Першої та Другої світових війн. Так буде і після російсько-української війни! І чим довше вона триватиме, тим більшим і загрозливішим буде черговий спалах туберкульозу.
Тому цінуючи підтримку міжнародних партнерів, які в тяжкий для нашої країни період допомагають і словом і ділом, ми закликаємо світову спільноту діяти ще активніше! Invest To End War in Ukraine. Save Lives.