facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Проект: "Отримай свій шанс!"

Мета проекту: покращення життєвих навичок та соціальних послуг для дітей вихованців та випускників інтернатних закладів та шкіл-інтернатів задля їх підготовки до самостійного дорослого життя.

 

Період реалізації проекту: 03.2010-09.2012.

 

Локація проекту: Вінницька та Одеська область.

 

Цільова група проекту:

  • Вихованці та випускники інтернатних закладів які мешкають у соціальних гуртожитках;
  • Працівники ЦСССДМ, соціальних гуртожитків та цільових інтернатів в пілотних регіонах;
  • Обласні та міські адміністрації;
  • Роботодавці в цільових регіонах.

 

Основні досягнення проекту:

  1. Проведення оцінки ситуації в пілотних регіонах (25 інтерв'ю, 4 фокус-групи) в ході яких визначено ключові проблеми, з якими стикаються вихованці та випускники інтернатних закладів, які мешкають в соціальних гуртожитках. 
  2. Визначено особливості впровадження та стан реалізації Програми центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з соціальної адаптації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. (Наказ Мінсім’ямолодьспорту №31 від 04.06.2008р.).

 

Представлено основні рекомендації за результатами оцінки ситуації, а саме:

  1. Активна політика держави, спрямованої на підтримку сімейного виховання;
  2. Підтримка розвитку та залучення до наявних соціальних мереж випускників інтернатів;
  3. Створення умов проживання близьких до умов самостійного життя;
  4. Навчальні, тренінгові програми, спрямовані на формування необхідних навичок самостійного життя;
  5. Подальший розвиток мережі соціальних гуртожитків, розвиток системи тимчасового соціального житла
  6. Розробка стандартів надання соціальних послуг особам, які перебувають у соціальних гуртожитках;
  7. Навчальні програми для фахівців з соціальної роботи;
  8. Розвиток додаткових соціальних послуг, покращення механізмів переадресації клієнтів до відповідних служб та фахівців, в тому числі, недержавних громадських організацій.

 

Вивчення закордонного досвіду для подальшої адаптації в Україні:

  1. Організовано навчальний візит української делегації до Болгарії, вивчено процес реформування системи захисту дітей після вступу до ЄС, розвиток альтернативних форм надання соціальних послуг
  2. Враховано досвід Болгарії та Румунії при виданні звіту з оцінки ситуації;
  3. Враховано досвід Нідерландів у проведенні індивідуальної роботи з розвитку життєвих навичок для дітей, які належать до груп ризику;
  4. Залучено додаткове фінансування від програми «Схід-Схід: Партнерство без кордонів» міжнародного фонду «Відродження» та організовано навчальний візит з обміну досвідом між представниками України, Болгарії та Республіки Білорусь щодо підходів з соціальної адаптації для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

Розробка тренінгових модулів з розвитку життєвих навичок (8 модулів) та підготовка тренерів з соціальної адаптації:

Розроблено скорочений варіант програми з навчання життєвим навичкам дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа (всього 8 навчальних модулів - «Міжособистісне спілкування», «Попередження конфліктів, поведінка в конфліктних ситуаціях», «Особистісний розвиток», «Життєві цілі», «Формування бюджету сімейного господарства», «Гендерні аспекти поведінки молоді»,«Попередження насильства», «Попередження торгівлі молодими людьми); затверджено наказом Держсоцслужби.

Мета тренінгу: навчити тренерів працювати над зміцненням соціальних та особливих сильних сторін молоді, сприяти формуванню у молоді навичок прийняття виважених рішень про своє життя.

    1. Підготовлено 17 тренерів (соціальні працівники системи соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді, соціальні педагоги інтернатних закладів, представники громадських організацій), програму затверджено Державним інститутом сімейної та молодіжної політики,  наказом Державної соціальної служби.
    2. Більше ніж 340 підлітків пройшли навчання за тренінговою методологією.

 

Покращення доступу до соціальних послуг:

    1. Надано технічну підтримку регіональним партнерам у м. Котовську та м. Вінниці щодо розробки стратегічних планів з  координації діяльності закладів, долучених до проблем дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, зокрема, випускників інтернатних закладів.
    2. Розроблено, апробовано та затверджено систему індивідуального планування для підготовки мешканців соціальних гуртожитків для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування до самостійного життя. Проведено навчання для соціальних працівників щодо роботи за методикою.
    3. Розроблено концепцію наставництва та трьохсторонньої взаємодії для сприяння адаптації випускника інтернатного закладу на робочому місці.

 

Видання інформаційних матеріалів:

1. Брошура для випускників інтернатних закладів: «На порозі самостійного життя»;

2. Буклет для наставників «Пам’ятка для наставника нового співробітника»;

3. Буклет для роботодавців «Соціально-відповідальна держава – шлях до добробуту кожного»;

4. Звіт за результатами дослідження «Перспективні напрямки розв’язання актуальних проблем соціальної адаптації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, після виходу з-під інституційної опіки»;

5. Навчально-методичний посібник  для роботи зі старшокласниками  і випускниками інтернатних закладів  для дітей-сиріт та дітей,  позбавлених батьківського піклування «Розвиток життєвих навичок»;

6. Робочий зошит до навчально-методичного посібника для роботи зі старшокласниками  і випускниками інтернатних закладів  для дітей-сиріт та дітей,  позбавлених батьківського піклування «Розвиток життєвих навичок».

 

Грантодавець: Міністерство закордонних справ Нідерландів у рамках программ МАТРА.

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України