facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Знайомство с проектом «Прихильність до лікування з використанням цифрових технологій». В фокусі – Одеська та Миколаївська області.

Сфера громадського здоров'я в Україні потребує всебічної підтримки. Тому МГО "Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я" впроваджує проекти, які сприяють формуванню прихильності до лікування у людей, хворих на туберкульоз.

На часі проект: «Прихильність до лікування з використанням цифрових технологій» («Digital Health adherence in Ukraine»), життєздатність якого забезпечує консорціум організацій в складі: PATH, МГО "Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я", KNCV та Everwell.

В період з жовтня 2018 по жовтень 2019 команда LHSI реалізує пілот проекту на території Миколаївської та Одеської областей. В цільовій групі – пацієнти, які мають туберкульоз та лікуються.

Для того, щоб дати пацієнтам більше автономії на амбулаторному етапі, але забезпечити повний цикл лікування, LHSI запропонувала задіяти цифрові технології. Мова йде про смарт-бокси evriMED або електронні дозувальні пристрої.

Про смарт-бокси evriMED:

Хворі на туберкульоз забезпечуються ліками. Вони покладені в спеціальний смарт-бокс EvriMED. Кількість лікувальних препаратів відповідає терміну лікування, визначеному лікарем.

Коли пацієнт відкриває смарт-бокс, спрацьовує девайс. Сигнал транслюється лікарю або відповідальному працівнику соціальних служб, медичного закладу. В окремих випадках процес прийому ліків може бути доповнений відеофіксацією. Смарт-бокс EvriMED рекомендован ВООЗ.

Завдяки контролю у режимі реального часу лікарі, які здійснюють ДОТ, завжди можуть надати своїм пацієнтам консультативну підтримку. Одночасно з цим в процесі прийому препаратів з застосуванням цифрових технологій у людей формується прихильність до лікування.

На початковій стадії реалізації пілоту проекту LHSI провела ряд зустрічей в Одеській та Миколаївській області. Візит в Одесу відбувся 12-14 листопада. Поїздка в Миколаїв – 15-16 листопада 2018 року. В поїздці в регіони прийняли участь: експерт KNCV з використання цифрових технологій в охороні здоров’я Крістіан Ван Калмсут, голова представництва РАТН в Україні Катерина Гамазіна, координатор проекту (РАТН) Олексій Богданов, директор МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) Ілона Єлєнєва та менеджер проекту (LHSI) Тетяна Бахмат.

Від Одеської та Миколаївської області в процес презентації проекту включились керівники обласних протитуберкульозних диспансерів, обласний експерт з напрямку «Фтизіатрія» Євгенія Баненкова та районні фтизіатри.

В ході зустрічей команда ініціаторів представила план впровадження проекту в Одеській та Миколаївській області. Фахівцям-фтизіатрам був презентований власне смарт-бокс EvriMED та алгоритм роботи з пацієнтами в медичних установах, які задіяні до проекту.

Реалізація. Програма розрахована на дванадцять місяців. Смарт-бокси отримають районні фтизіатри Миколаївської та Одеської області. Вони передадуть їх своїм пацієнтам з чутливою та хіміорезистенною формою туберкульозу.

Це потрібно, щоб люди систематизували та витримали повний курс лікування від туберкульозу. Команда LHSI розраховує, що ця соціальна ініціатива буде сприяти подоланню соціально небезпечних захворювань в Україні.

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України