Одна сім’я, три регіони та щасливе одужання
У грудні 2021 року до фахівців міського центру соціальних служб у м. Бахмут звернулась молода родина — мати, батько з 3-х річною дитиною. Батько втратив роботу, і в центрі зайнятості йому запропонували звернутися за допомогою до центру соціальних служб. Також їм були потрібні соціальні послуги стосовно дитини — поновлення втраченого свідоцтва про народження дитини та отримання ідентифікаційний код.
А ще з 2018 року на базі цього центру МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоровʼя» впроваджує проект «Тобі слід знати про туберкульоз».
Тому, коли під час консультування соціальний працівник LHSI випадково дізналася, що у сім’ї є сусід, який відбував покарання у місцях позбавлення волі та рік тому повернувся додому, одразу запропонувала пройти скринінгове опитування стосовно туберкульозу (ТБ). У батьків все виявилось добре, проте, у дитини, під час оцінювання результату проведеної проби Манту було виявлено позитивну пробу, тобто збільшення діаметру папули в порівнянні з результатом попередньої проби. Дитину направили до сімейного лікаря, своєю чергою відправила до лікаря-фтизіатра, який призначив курс профілактичного лікування ЛТБІ.
Сім’я була взята під супровід соціальним працівником LHSI.
З початком повномасштабного нападу сім’я змогла виїхати з міста Бахмут та опинилась у м Дніпро. У них ще були препарати для продовження лікування ЛТБІ, але наприкінці січня 2023 року вони закінчились. До кого звертатися за рецептом на ліки вони не знали, тому мати прийшла до хабу для переселенців. Тут вона зустріла соціальну фахівчиню Марину, яка здійснювала соціальний супровід у м. Бахмут. Радощам не було меж. Марина допомогла отримати ліки у Дніпрі для закінчення трьохмісячного курсу ЛТБІ, дитина успішно закінчила профілактичний курс.
На жаль, отримати роботу батькові було дуже складно, соціальна працівниця допомогла оформити виплати ВПО, наново стати на облік до сімейного лікаря.
Сім’я жила на мізерні виплати ВПО у соціальному гуртожитку (модульному містечку) до кінця 2023 року та стало зрозуміло, що без роботи зимою буде важко, отже вони вирішили їхати до м. Києва, де батькові запропонували роботу. Та й він краще захищений ППО. За порадою Марини у м. Києві вони звернулися також до хабу, де консультував соціальний працівник LHSI, який запропонував їм пройти обстеження на флюорографі.
Дорослі пройшли діагностичне обстеження на ТБ, а дитина отримала консультацію лікаря. Після обстеження цього разу виявили ТБ у матері. Вона отримала призначення від лікаря-фтизіатра й пройшла курс лікування. Соціальні працівники підтримали родину та допомагали батькові під час лікування жінки у стаціонарі два тижні, також допомогли влаштувати дитину до садочку, щоб батько зміг продовжити ходити на роботу під час лікування матері у стаціонарі.
Так соціальні працівники LHSI різних регіонів України посприяли збереженню здоров’я родини.