facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10

TOY4Participation

Проєкт TOY for Participation спрямований на залучення дітей до процесів прийняття рішень через гру. Він реалізується МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я» у співпраці з міжнародними партнерами та за співфінансування Європейського Союзу. 

У рамках проєкту діти беруть участь у різних ігрових заходах, які допомагають їм зрозуміти процеси прийняття рішень, розвивають їхні комунікативні та лідерські навички, а також сприяють формуванню активної громадянської позиції.

Проєкт TOY for Participation також підтримує розвиток інклюзивного суспільства, де кожна дитина має можливість висловити свою думку та бути почутою. Це сприяє створенню більш справедливого та рівноправного суспільства.

Завдяки таким ініціативам, як TOY for Participation, діти отримують можливість не лише грати, але й навчатися важливим життєвим навичкам, які стануть їм у пригоді в майбутньому.

Мета:

сприяти конструктивній участі дітей віком від 0 до 10 років із вразливих верств населення у місцевому контексті шляхом посилення ролі ігрових хабів «TOY4Inclusion» як ефективних платформ для громадянської освіти, залучення та трансформації громад.

У рамках проєкту будуть розроблені спеціальні навчальні та практичні модулі для доповнення регулярної діяльності ігрових центрів, орієнтуючись на дітей від 0 до 10 років та їхніх опікунів. Основна увага буде зосереджена на розробці концепції та інструментарію, що включає підходи та методології для участі дітей раннього віку як громадянських агентів змін у громаді, які можуть бути використані у формальних послугах дошкільної освіти, неформальних послугах дошкільної освіти та у громадських місцях на муніципальному рівні.

Короткострокові результати:

- Підвищення обізнаності про права, впевненості у висловленні поглядів, почуття приналежності та самоповаги дітей і сімей, особливо дівчат, і дітей з вразливих груп (ромів, біженців і дітей з інвалідністю)

- Посилення ролі сімей та вихователів у створенні сприятливого та гендерно чутливого середовища для демократичної участі дітей молодшого віку в житті громади.

- Поглиблення знань педагогів, працівників та волонтерів Play Hub про те, що таке повноцінна участь дітей віком до 3 років, від 3 до 6 років та від 7 до 10 років.

- Вихователі отримують нові навички, підтримуючи активне залучення дівчат у дошкільну освіту та діяльність, пов’язану з їхньою участю в житті суспільства.

- Розширення доступу партнерських організацій та органів місцевої влади до ресурсів знань, навичок і знань про змістовну участь дітей.

- Створення національної та міжнародної спільноти практиків з питань участі дітей раннього віку в ігрових центрах.

Середньострокові результати:

- Широке впровадження підходу «Іграшка для участі» в усіх існуючих ігрових хабах.

- Інтеграція підходу в неформальні та формальні заклади дошкільної освіти, місцеві органи влади та партнерські організації.

- Інтеграція принципів участі веде до гендерної рівності в процесах прийняття рішень

- Дівчата та жінки мають більше можливостей для участі та лідерських ролей.

Довгострокові результати:

- Впровадження принципів участі дітей у процеси залучення громади та прийняття рішень.

- Навчальні курси з питань конструктивної участі дітей включені в програми професійного навчання та розвитку для педагогів і парапрофесіоналів, які працюють у неформальних і формальних закладах дошкільної освіти.  Це сприятиме поширенню культури участі дітей у прийнятті рішень на рівні громади в усьому ЄС.

Проєкт реалізовується 11 партнерами з 9 країн Європи, щонайменше 40 ігрових центрів долучаться до пілотування методології.

ЩО МИ РОБИМО?

Ми просуваємо ідею участі дітей в ухваленні рішень, демонструємо її дієвість в ігрових центрах Play Hub – безпечних, інклюзивних просторах, де діти і їхні родини можуть спілкуватися, вчитися, зростати разом. Аби підтримати це, ми пропонуємо інструменти, ресурси та навчання для спеціалістів і сімей. Таким чином, сприяємо формуванню культури, яка цінує і поважає різні голоси і свободу дій дітей. Центральним елементом наших зусиль є розробка та впровадження набору інструментів щодо вагомої участі дітей в ухваленні рішень, вони допоможуть місцевим громадам створити середовище, яке сприяє розвитку дітей і підтримує громадянську активність.

ЧОМУ МИ ЦЕ РОБИМО?

Діти мають право висловлювати свою думку з питань, які їх стосуються, так вказано в статті 12 Конвенції ООН про права дитини (КПР ООН, 1989). Це право просувається в Стратегії ЄС з прав дитини в Європейській гарантії для дітей. Підтримуючи участь в ухваленні рішень з раннього віку, ми підтримуємо соціальний, емоційний і когнітивний розвиток дітей, одночасно виховуємо відчуття приналежності і права голосу. Вагома участь не лише готує дітей до активної громадянської позиції, але й сприяє включенню, посилює згуртованість спільноти. Одночасно ми нівелюємо пробіл в нинішніх механізмах участі для маленьких дітей, гарантуючи, що їхні голоси будуть почуті і враховані в процесах розробки політики і ухваленні рішень.

ЯК МИ ЦЕ РОБИМО?

Наш проєкт підтримує участь дітей в ухваленні рішень у ранньому віці (0-10 років) на багатьох рівнях, зокрема: 1) щоденні рішення (наприклад, у що грати, як вирішувати проблеми, як облаштувати простір); 2) групові рішення (наприклад, як вирішувати конфлікти, які правила використовувати, які історії розповідати); і 3) внесок спільноти (наприклад, що діти думають про парки, школи, транспорт або безпеку).

Участь в ухваленні рішень відбувається у багатьох формах і адаптується до стадії розвитку дитини, наприклад, через рух, малювання, гру, тишу або слова. Воно формується стосунками, оточенням і можливостями, які є основою того, що ми робимо в Play Hub.

Просуваючи ігрові методики, адаптовані до різних стадій розвитку, ми гарантуємо, що участь в ухваленні рішень відповідає віку, є інклюзивною та ефективною. Наш міжсекторальний підхід об’єднує соціальні служби для надання комплексної підтримки дітям і родинам, сприяє довгостроковій згуртованості і участі у житті спільноти.

Ми співпрацюємо з міськими адміністраціями, органами влади, організаціями громадянського суспільства і спеціалістами з різних секторів, аби створювати і підтримувати ігрові центри - яскраві, цікаві та доступні простори.

 

Сторінка проєкта https://www.reyn.eu/toy4inclusion/toy-for-participation/

TOY for Participation — це європейська ініціатива, яка співфінансується Європейською Комісією та кермується ICDI, що працює з партнерами у 8 країнах для просування права маленьких дітей на участь в ухвалі рішень. Разом вже охоплено понад 40 000 дітей і сімей через більш ніж 40 ігрових центрів, і це лише початок.

Ключовим партнером МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» виступає голландська організація «Міжнародні ініціативи з розвитку дітей» (ICDI). Більше про проект та партнерство

 

 

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України