facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

19 травня - Всесвітній день пам’яті жертв СНІДу

Цей день, у черговий раз, нагадує людям про небезпеку захворювання ВІЛ і згадати всіх тих, хто програв у нерівному бою з ним.

Вперше Всесвітній день пам’яті жертв СНІДу відзначили в Сан-Франциско 1983 року. А через кілька років американський художник Френк Мур придумав і символ руху проти цієї хвороби – червону стрічку, приколоту до одягу, а також різнокольорові полотна – квілти, зшиті з клаптиків тканини на пам’ять про померлих.

СНІД – синдром набутого імунодефіциту, це остання стадія розвитку ВІЛ-інфекції, коли імунітет людини ослаблений настільки, що інші захворювання мають незворотні наслідки і призводять до смерті.

Вчені вважають, що ВІЛ перейшов до людини від мавп в середині ХХ століття. Найстаріший у світі зразок крові людини, що містить вірус, відноситься до 1959 року, він належить пацієнту з Конго, у якого було взято аналіз, перед тим як він помер від ще не відомого на той час захворювання.

ВІЛ залишається однією з основних проблем світової охорони здоров’я. Він географічно поширений усюди і на сьогодні офіційно зареєстрований майже в усіх країнах світу. Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, за останні 30 років вірус забрав понад 25 мільйонів людських життів. Найбільш ураженим регіоном є Африка, на південь від Сахари – тут майже кожен двадцятий дорослий житель має ВІЛ.

Всією командою організації підтримуємо цей день і закликаємо суспільство бути більш обізнаним та здоровим!

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України