CyberSafeGirls: цифрова безпека українських дівчат
Проект фінансується Фондом Прав Людини Посольства Королівства Нідерландів в Україні.
Тривалість проекту 30 місяців з 1 липня 2024 року
Мета проекту: сприяти гендерній рівності шляхом впровадження інноваційних підходів щодо запобігання сексуальному насильству в Інтернеті проти дівчат-підлітків, які постраждали від конфлікту в Україні, зосереджуючись на Київській, Харківській та Вінницькій областях.
Опис проекту
Запропонований проект забезпечує гендерну рівність українських підлітків (хлопців і дівчат) з акцентом на попередженні сексуального насильства в Інтернеті дівчат-підлітків (13-17 років), освіті та вихованні обізнаності захисників і спеціалістів дітей, батьків та вихователів. Проект використовуватиме розроблений та адаптований інструментарій Cybersafe Toolkit та онлайн-інструменти для охоплення та навчання дівчат, а також через розроблений спеціальний інструмент для опікунів та батьків щодо ранньої підтримки та профілактики.
Проект планує навчання місцевих зацікавлених сторін та інформування фахівців, батьків та опікунів у трьох цільових областях (Київській, Вінницькій та Харківській) про види, методи та інструменти запобігання насильству в Інтернеті щодо дівчат.
Головні завдання проекту
— Посилення спроможності місцевих і національних зацікавлених сторін (вчителів, соціальних працівників, психологів, молодіжних працівників, офіцерів поліції тощо) щодо запобігання сексуальному насильству в Інтернеті щодо дівчат у трьох цільових областях проекту.
— Підтримка дівчат, які зіткнулися з сексуальним насильством в Інтернеті, через консультації та підтримку однолітків (зосереджуючись на найбільш уразливих дівчатах-ВПО, які постраждали від війни, зазнали переслідувань або дискримінації). Цей напрямок буде здійснено в партнерстві з НГО Teenargizer.
— Проведення інформаційно-просвітницьких кампаній та підтримка місцевих ініціатив через схему малих грантів у трьох цільових областях.
— Просування матеріалів проекту та історії впливу серед місцевих і національних партнерів, інших зацікавлених сторін.
У рамках проекту будуть проведені семінари з кібербезпеки, спрямовані на запобігання сексуальному насильству в Інтернеті щодо дівчат, а також розробка набору рекомендацій для дорослих (батьків, опікунів, батьків-вихователів, прийомних батьків, фахівців з прав дитини), щоб мати можливість охопити дівчат-підлітків за допомогою коротких повідомлень, профілактики, підтримки та ранні втручання. Семінар буде проведено для трьох цільових областей з використанням розроблених матеріалів та навчальних програм. Записані семінари будуть доступні онлайн під час та після завершення проекту.
Проект працюватиме на підвищення обізнаності, навчання, консультування та підтримку дівчат-підлітків у всіх дитячих установах, молодіжних таборах, спортивних та молодіжних клубах, школах, притулках та групах соціальних мереж шляхом впровадження сучасних моделей запобігання сексуальному насильству в Інтернеті, популяризації безпечні та здорові стосунки.
Проект надає 3 (три) невеликі гранти місцевим НУО в цільових регіонах для можливості надання інформації та консультацій підліткам, підтримки рівних або навчання для дівчат, які зіткнулися з сексуальним насильством в Інтернеті та шукають такої підтримки. Гранти також будуть спрямовані на залучення хлопчиків і дорослих до онлайн і офлайн освіти.
Проект забезпечить широку видимість і поширить розроблені інструменти та зібрані передові практики серед національних зацікавлених сторін, щоб забезпечити обмін досвідом, подальше розширення та мультиплікацію проекту.