facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Завдяки підтримці ЄС освітяни збагатилися міжнародними інструментами профілактики сексуального насильства в мережі

У 24 територіальних громадах 11 областей України відбулися заняття з підлітками з профілактики сексуального насильства в мережі інтернет, під час яких освітяни використали сучасний інструментарій, із яким ознайомилися на вебінарі «Сучасні міжнародні інструменти роботи з профілактики сексуального насильства щодо дівчат-підлітків в інтернеті». Вебінар провела команда МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» за підтримки Міністерства освіти та науки України у квітні 2024 року в рамках проекту «Розширення можливостей правоохоронних органів у подоланні насильства щодо дітей в Інтернеті», що його з січня 2022 року впроваджує консорціум організацій громадянського суспільства за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Понад 250 освітян ознайомилися з матеріалами, що базуються на міжнародному та національному досвіді й включають два анімаційні навчальні відео для дітей, буклет «Поради для батьків і опікунів з протидії онлайн-насильству сексуального характеру», Посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми та адаптований українською мовою ігровий онлайн інструмент роботи з дітьми CYBERSAFE.

«Ми працюємо та проводимо навчальні заняття з дівчатами та хлопцями. Але акцент робимо на уразливості дівчат, які найбільше потрапляють під негативний вплив інтернету та зазнають онлайн насильства різної форми, — говорить Наталія Лук’янова, координаторка проекту, МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я». — Наша філософія роботи — не жорсткий контроль або заборона, а довіра та надання правдивої інформації підліткам про те, які ризики є в інтернеті, як їх уникнути та реагувати, та як подолати неприємні моменти та до кого можна з цим звернутися».

Представлені матеріали фахівці називають сучасними, інтерактивними та цікавими. «Вебінар був надзвичайно інформативним і актуальним. Матеріали та практичні поради, надані в рамках заходу, виявляються важливими інструментами для підтримки безпеки та благополуччя дівчат-підлітків у цифровому просторі. Цей цінний досвід допоможе ефективніше боротися з проблемою насильства в мережі,» – поділилася одна з учасниць.

Провести заняття із підлітками було «домашнім завданням» для учасників вебінару. Вчителі працювали з підлітками за чотирма основними напрямками: поширення світлин сексуального характеру без згоди, експлуатація, примус і погрози, сексуальний булінг/цькування та небажана сексуалізація. При цьому майже всі, а це 99% дивилися анімаційні відео, 21% працювали лише в офлайн форматі, застосовуючи представлений на вебінарі Посібник, і 37% застосували інтерактивну гру Cybersafe, перекладену українською в межах проєкту.

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» планує і надалі розвивати цей напрямок роботи в співпраці з національними та міжнародними інституціями.

Для довідки:

Трирічний проєкт «Розширення можливостей правоохоронних органів у подоланні насильства щодо дітей в Інтернеті» реалізують Всеукраїнська благодійна організація «Український фонд “Благополуччя дітей”», Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» та Міжнародна громадська організація «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» завдяки більш ніж 400 000 євро фінансової підтримки Європейського Союзу. Пілотні області – Дніпропетровська, Донецька та Харківська. Тривалість проєкту: 2022–2024 роки.

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України