facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Міжнародні інструменти з профілактики сексуального насильства в мережі інтернет для освітян

Представники та представниці 24 територіальних громад 11 областей України провели заняття з підлітками з профілактики сексуального насильства в мережі інтернет, під час яких освітяни використовували сучасний інструментарій, з яким ознайомились на вебінарі «Сучасні міжнародні інструменти роботи з профілактики сексуального насильства щодо дівчат-підлітків в інтернеті».

Вебінар підготувала та провела в квітні 2024 року команда МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» в рамках проекту «Розширення можливостей правоохоронних органів у подоланні насильства щодо дітей в Інтернеті», що його реалізують Український фонд "Благополуччя дітей", Всеукраїнський громадський Центр "Волонтер" та LHSI "Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я" за фінансової підтримки Європейського Союзу. У вебінарі взяли участь 250 вчителів, соціальних педагогів і психологів. Цей захід був підтриманий Міністерством освіти та науки України.

«Ми працюємо та проводимо навчальні заняття з дівчатами та хлопцями. Але акцент робимо на уразливості дівчат, які найбільше потрапляють під негативний вплив інтернету та зазнають онлайн насильства різної форми. — говорить Наталія Лук’янова, координаторка проекту, МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я». — Наша філософія роботи — не жорсткий контроль або заборона, а довіра та надання правдивої інформації підліткам про те, які ризики є в інтернеті, як їх уникнути та реагувати, та як подолати неприємні моменти та до кого можна з цим звернутися».

Освітяни знайомились з матеріалами Збірника навчально-інформаційних матеріалів з профілактики онлайн насильства щодо дівчат підлітків, які підготувала команда експертів проекту, а який Ці матеріали базуються на міжнародному та національному досвіді та включають два анімаційні навчальні відео для дітей, буклет «Поради для батьків і опікунів з протидії онлайн-насильству сексуального характеру», Посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми та адаптований українською мовою ігровий онлайн інструмент роботи з дітьми CYBERSAFE.

Представлені матеріали були визнані сучасними, інтерактивними та цікавими для роботи в школах. Так за відгуками освітян, «Вебінар був надзвичайно інформативним і актуальним. Матеріали та практичні поради, надані в рамках заходу, виявляються важливими інструментами для підтримки безпеки та благополуччя дівчат-підлітків у цифровому просторі. Це було цінним досвідом, який допоможе більш ефективно боротися з цією проблемою. Дякую».

Проведення відповідних занять із підлітками було практичним «домашнім завданням». Вчителі працювали з підлітками, переважно, по чотирьом основним напрямкам: поширення світлин сексуального характеру без згоди; експлуатація, примус і погрози; сексуальний булінг/цькування та небажана сексуалізація.

При цьому майже всі, а це 99% дивилися анімаційні відео, 21 % працювали лише в офлайн форматі, застосовуючи представлений на вебінарі Посібник, і 37% застосували онлайн інтерактивну гру Cybersafe, яку перекладено на різні мови країн ЄС, у тому українською.

«Дуже гарна гра, використовуватиму надалі у роботі. Пізнавально, доступно та цікаво» — пишуть у відгуках освітяни.

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» планує і далі розвивати цей напрямок роботи в співпраці з різними національними та міжнародними інституціями.

Для подальшої інформації щодо проекту просимо звертатися до комунікаційної спеціалістки — Ксенії Мацкевич за тел. +380503729200 чи е-mail pr@lhsi.org.ua.

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України