facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Повернення до життя: Селидове

Нерідко соціальним працівникам доводиться не лише працювати з тими, хто звертається за певними послугами до центрів соціальних служб, але й самим знаходити сім’ї, які потребують допомоги. Так, до Селидівського центру соціальних служб надійшла інформація про жінку з малолітньою дитиною, яка безвідповідально ставиться до виконання батьківських обов’язків.

При відвідуванні родини фахівцями із соціальної роботи з’ясувалось, що жінка має статус одинокої матері, не працює, зловживає спиртними напоями. Умови проживання родини незадовільні, матеріальне забезпечення сім’ї — на низькому рівні, тому дитина повноцінно не харчувалась. Також мати постійно кашляла та мала хворобливий вигляд.

При відвідуванні центру жінці було запропоновано пройти скринінгове анкетування на туберкульоз. За результатами позитивного скринінгу надавачем соціальних послуг було проведено мотиваційне консультування щодо необхідності проходження обстеження. Одночасне інформаційне консультування щодо профілактики туберкульозу у дитини мотивувало матір пройти обстеження для себе та дитини в ЗОЗ.

Декларації з сімейним лікарем у матері і дитини були, тому відразу було призначено необхідний обсяг обстежень. Мати пройшла рентгенографічне обстеження легенів та мікроскопічне дослідження мокроти, дитині провели туберкулінову пробу. У матері виявили залишкові явища після перенесеної пневмонії, у дитини — ЛТІ.

Родина була взята під соціальний супровід, соціальний працівник надав мотиваційний набір, сприяв отриманню гуманітарної допомоги продуктами, одягом, взуттям. Психологічна підтримка, яку родина отримувала від надавача соціальних послуг проекту «Тобі слід знати про туберкульоз», допомогла родині витримати весь піврічний період лікування, не переривати курс. Наполеглива профілактична робота з сім’єю сприяла свідомому виконанню призначень лікарів і дотриманню відновлювального режиму для дитини.

А протягом супроводу матері допомогли працевлаштуватись. А повторна туберкулінова проба після завершення лікування ЛТІ у дитини була негативною. Отже, супровід завершений з позитивним результатом.

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України