facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

ВПО в Харкові

До Центру надання допомоги постраждалим від насильства міста Харкова звернулася за допомогою дуже занепокоєна Ірина, жінка 54 років. Вони зі співмешканцем переїхали до Харкова із міста Куп’янська. Вона повідомила, що проживає в Харкові в квартирі, де їм зі співмешканцем дозволила тимчасово пожити подруга, яка переїхала за кордон.

Ірина розповіла, що співмешканець вчиняє фізичне та психологічне насильство стосовно неї. Також, вона розповіла, що такі відносини сталися від початку повномасштабного вторгнення в Україну та їх вимушеного переїзду. Зі слів жінки, вони довгий час проводили в сирому погребі. Коли фахівці з’ясовували потреби Ірини, вона розповіла, що останнім часом її дуже непокоять болі у грудній клітці, що вона має ускладнене дихання та кашель, постійно втомлюється.

У ході консультації виявилося, що жінка не укладала декларацію з сімейним лікарем, бо вона не вірить у новації та медичну реформу, не має доступної інформації, як здійснити процедуру її укладення, а флюорографію вона взагалі не пам’ятала, коли проходила.

Згідно заявлених скарг на здоров’я соціальна працівниця, в рамках реалізації проекту «Тобі слід знати про туберкульоз» провела скринінг і розуміла, що у Ірини є симптоми, які можуть свідчити про існування у неї форми туберкульозу. Фахівчиня пояснила Ірині, що вкрай важливо найшвидше забезпечити безперервний доступ до профілактики, діагностики та лікування туберкульозу, а в неї є всі можливі симптоми цієї хвороби.

Жінку було скеровано до медичного закладу, де вона пройшла обслідування, а після встановлення діагнозу — ТБ, лікування й лікування, яке на сьогодні вже вдало завершилось.
Так небайдужість, уважність і переконливість соціальної працівниці зберегли ще одне життя.

_______________________________

Проект «Тобі слід знати про туберкульоз» реалізується МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я» (LHSI) за кошти гранту від The Global Fund через Альянс громадського здоров'я.

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України