facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

В Україні офіційно встановлено День прав людини

Відтепер щорічно 10 грудня в Україні відзначатиметься День прав людини. Відповідний указ підписаний президентом. Нагадаємо, що існуючі права людини та основні свободи в рівній мірі відносяться як до офлайн, так і до онлайн простору. Ніхто не повинен бути об’єктом незаконного втручання в здійснення прав людини та основних свобод під час перебування в Інтернеті.

Ще в рамках 21 сесії ООН у 2012 році підкреслювалося, що немає необхідності вводити нові правозахисні стандарти для Інтернету, оскільки принципи і доктрини в області прав людини застосовуються як в режимі офлайн, так і в режимі онлайн. Значну увагу просуванню ідей реалізації, поваги та захисту прав й основних свобод людини в Інтернеті приділяє Рада Європи, членом якої Україна є з 1995 року.

Комітет Міністрів Ради Європи в Рекомендації СМ/Rес(2014) 6 («Посібник з прав людини для Інтернет-користувачів») зазначає, що існуючі права людини та основні свободи в рівній мірі відносяться як до офлайн, так і до онлайн простору. Ніхто не повинен бути об’єктом незаконного втручання в здійснення прав людини та основних свобод під час перебування в Інтернеті.

На своїй 32-й сесії 27 червня 2016 року Рада ООН з прав людини ухвалила резолюцію з назвою «Заохочення, захист і здійснення прав людини в Інтернеті», в якій підтверджує, «що ті ж самі права, які людина має в офлайновому середовищі, повинні також захищатися в онлайновому середовищі».

І саме тому діяльність в рамках проєкту «Розширення можливостей правоохоронних органів у подоланні насильства щодо дітей в Інтернеті», який впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу, та здійснюється Всеукраїнська благодійна організація «Український фонд «Благополуччя дітей», Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» і МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я», базується на визнанні пріоритету захисту дітей як однієї з уразливих груп від різних форм насильства, у тому числі кібернасильства, а також на необхідності вживати всіх можливих заходів для їх убезпечення. Діяльність проєкту спрямована на підвищення спроможності правоохоронних органів та організацій громадянського суспільства забезпечувати цифрові права дітей та створювати ефективні сучасні інструменти реагування на жорстоке поводження з дітьми в Інтернеті, впровадження сучасних стандартів та ефективних інструментів у правоохоронній системі в Україні для убезпечення дітей у цифровому світі.

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України