facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Здоров’я дітей та їх безпека є головною метою сьогодення

У лютому 2022 року до Центру соціальних служб Краматорська звернулась прийомна сім’я з метою отримання рекомендацій щодо довлаштування до родини ще кількох дітей та створення на базі прийомної родини дитячого будинку сімейного типу.

Після оформлення всіх необхідних документів та знайомства з дітьми, до родини було влаштовано 5 дітей. Спеціалістом центру батькам-вихователям була запропонована діагностика дітей в рамках проекту «Тобі слід знати про туберкульоз: активне виявлення випадків туберкульозу серед осіб, які опинились у складних життєвих обставинах» так як діти, які були довлаштовані в родину, були дітьми із вразливої категорії та раніше проживали в сім’ях СЖО.

Батьки-вихователі охоче надали згоду, бо з відповідальністю ставилися до з’ясування стану здоров’я дітей та обстеження на всіх напрямках.

У ході бесіди з батьками було з’ясовано, що діти були вилучені із родини, де батьки зловживали алкогольними напоями, мали небезпечні хвороби та вели асоціальний спосіб життя, не приділяли дітям особливої уваги та не займалися їх здоров’ям. У дітей навіть була відсутня медична картка, а за короткий час перебування дітей в ЦСПРД діти встигли пройти тільки базові діагностики.

Після проведеного скринінгу батьків з дітьми було направлено до медичного представника проекту «Тобі слід знати про туберкульоз: активне виявлення випадків туберкульозу серед осіб, які опинились у складних життєвих обставинах».

Діти пройшли медичне обстеження в ході якого у двох дітей було виявлено ЛТІ та призначене відповідне лікування. Родині було запропоновано психосоціальний супровід, в ході якого з родиною проводились мотиваційні бесіди щодо дотримання плану лікування, формування відповідальності у подоланні складної ситуації, та були надані рекомендації щодо забезпечення дітей раціональним харчуванням.

Після початку воєнних дій родина була змушена змінити місце проживання. Але супровід родини триває, спеціаліст на постійному зв‘язку з батьками, діти продовжують призначене лікування.

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України