CYBERSAFE — новий освітній інструмент для українських вчителів
Для України розроблено посібник з питань навчання протидії онлайн-насильству CYBERSAFE. Посібник для фасилітаторів з питань навчання протидії онлайн-насильству сексуального змісту щодо дівчат-підлітків, який містить рекомендації щодо організації, змісту й проведення тренінгу для учнів 13-16 років з питань протидії насильству сексуального змісту щодо дівчат в інтернеті.
Розробку здійснювала нідерландська організація International Child Development Initiatives, а переклад і адаптацію — українська МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) в рамках проекту «Кібербезпека для підлітків», що фінансується Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів через Фонд Прав Людини Посольства Королівства Нідерландів.
У першій частині посібник для тренерів містить інформацію про проблему онлайн-насильства щодо дівчат, інструкції з використання наданого інструменту та практичні вказівки щодо проведення тренінгу. У другій частині подані план тренінгу, націленого на обговорення одного з типів сексуального онлайн-насильства щодо дівчат, наведені структура тренінгу, вправи та важливі ідеї для проведення дискусій.
Наприкінці листопада LHSI провела перший триденний тренінг з використання CYBERSAFE як освітнього інструменту для вчителів і дитячих психологів цільових шкіл проекту Києва та Львова, соціальних працівників і активістів готувала тренерів. І вже на початку 2022 року вони навчатимуть підлітків розрізняти чотири види онлайн-насильства, вміти зупиняти його, просити про допомогу та підтримувати тих, хто зіткнувся з кібербулінгом сексуального змісту особисто.
Результатом апробації посібника стануть доповнення та можливі зміни посібника, які після доопрацювання увійдуть до фінальної версії.
Поточну версію CYBERSAFE можна читати й завантажувати в Бібліотеці LHSI.