Історія про воїна АТО, його проблему та її вирішення. Проект «Тобі слід знати про туберкульоз». Харків
Олена Таркіна, соціальна працівниця Харківського міського центру соціальних служб «Довіра», згадує цей випадок з особливим відчуттям. Адже мова йде про людину, яка пройшла смертельні небезпеки, воювала та повернулась додому. Одначе вдома він ледь не загинув від хвороби через небажання ані визнавати її, ані лікуватися. Соціальним працівникам вдалось змінити ситуацію.
Розповідає Олена Таркіна:
Сергій повернувся з зони АТО. За словами його жінки, За словами його жінки, яка прийшла до центру щодо послуг для їх сім’ї у складних життєвих обставинах, вдалось зрозуміти, що у Сергія спостерігаються ознаки туберкульозу. При цьому Сергій дуже агресивно сприймав навіть запрошення до центру для проведення скринінгового анкетування. В результаті довгих телефонних розмов мені вдалось його вмовити прийти до центру.
За всіма ознаками у нього таки було підтверджено підозру на туберкульоз.
Я йому довго пояснювала, що в рамках проекту все лікування безкоштовне, що ми його будемо супроводжувати, а лікар на нього чекатиме.
Коли він таки дійшов до лікаря, після обстеження на туберкульоз, на жаль, було підтверджено.
У процесі лікування Сергій дуже змінився, він усвідомив те, що повернувся неушкодженим із АТО, але ледь не загинув тут, у мирних умовах, через власне небажання обстежитись. Це наче відкрило йому нове дихання: куди подівся депресивний настрій?!
Сергій дуже активно й відповідально почав ставитись до лікування, багато спілкувався з нами.
Він успішно пролікувався та влаштувався на роботу. Й досі спілкується з нами.
Після таких історій відчуваєш гордість і необхідність людям.