facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Менше сексизму — більше креативу

Більшістю голосів у Верховній Раді України прийнято Закон «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» з протидії дискримінації за ознакою статі».

Внесеними змінами до чинного Закону України «Про рекламу» дано визначення понять «дискримінаційна реклама» та «дискримінаційна реклама за ознакою статі».

Відповідно до прийнятих змін, у рекламі забороняється вміщувати твердження та/або зображення про інтелектуальну, фізичну, соціальну чи іншу перевагу однієї статі над іншою, та/або про стереотипність ролі чоловіка та жінки, що обмежує свободу життєвого вибору людини; принижувати гідність людини за ознакою статі; демонструвати насильство за ознакою статі; містити зображення тіла людини (частини тіла) виключно як сексуального об’єкту з метою привернення уваги споживача, та/або натяки (слова, звуки, зображення) на сексуальні стосунки, що не мають прямого відношення до рекламованого продукту чи способу його споживання.

Також закон передбачає відповідальність рекламодавців, виробників і розповсюджувачів реклами за порушення цих норм.

Отже, відтепер рекламістам доведеться вмикати «креативне мислення» по повній, щоби не наражати власні компанії на покарання через використання стереотипних «ключиків уваги» в рекламній продукції.

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України