facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Безкоштовне експрес-тестування на гепатит С

28 липня, з нагоди Всесвітнього дня боротьби з гепатитами з 11:00 до 15:00 у київському парку імені Тараса Шевченка всі охочі зможуть безкоштовно пройти експрес-тестування на гепатит С в умовах сучасних мобільних амбулаторій, отримати кваліфіковану консультацію лікарів та соціальних працівників, ознайомитися з інформаційними матеріалами про шляхи передачі, тестування, профілактику та лікування вірусних гепатитів.

Таку всеукраїнську інформаційно-просвітницьку акцію Альянс громадського здоров’я спільно з Київським міським центром соціальних служб і Центром громадського здоров’я МОЗ України та партнерськими організаціями проводять у десяти містах України: Київ, Дніпро, Харків, Полтава, Вінниця, Кривий Ріг, Житомир, Рівне, Черкаси, Костянтинівка.

Всесвітній день боротьби з гепатитами (World Hepatitis Day) щороку відзначається в усьому світі з 2008 року. Дата проведення Всесвітнього дня боротьби з гепатитами вибрана на честь Дня народження Баруха Самюеля Блумберга, який отримав Нобелівську премію за відкриття вірусу гепатиту В і розробку першої вакцини проти нього.

Мета цих заходів — підвищення обізнаності світової громадськості про симптоми, методи діагностики, профілактики та лікування гепатитів, особливо групи В і С, а також привернення уваги урядів і неурядових організацій до необхідності надання підтримки людям, що живуть з гепатитом В і С.

Адже в середньому, кожна дванадцята людина в світі є носієм вірусу гепатиту В або C, кожні 30 секунд, помирає одна людина від гепатиту.

Ключове повідомлення цьогорічної кампанії, присвяченої Всесвітньому дню боротьби з гепатитом «Гепатит не може чекати».

«Країни Європейського регіону ВООЗ пообіцяли ліквідувати вірусний гепатит як суспільну загрозу до 2030 року, — наголошує регіональний директор ВООЗ з питань Європи д-р Ганс Анрі П.Клуге. — Це можливо навіть у тому випадку, якщо COVID-19, можливо, відкинув нас назад. У нас є наукові дослідження та інструменти і завдяки новій політичній відданості, чітким цілям та фінансуванню ми можемо запобігти сотням тисяч непотрібних смертей».

  

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України