facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Лікування лікарсько-чутливого туберкульозу: нова схема

У середині червня ВООЗ опублікувала повідомлення «Лікування лікарсько-чутливого туберкульозу» (Treatment of drug-susceptible tuberculosis: rapid communication), в якому анонсувала нові рекомендації щодо лікування лікарсько-чутливого туберкульозу.

У 2021 р. Глобальна програма ВООЗ щодо туберкульозу отримала дані 31 нового дослідження та скликала засідання Групи з розробки керівних принципів (GDG) для огляд доказів щодо ефективності та безпеки нової

схеми лікування лікарсько-чутливого туберкульозу. Засідання GDG відбулося 27-30 квітня 2021 р. в режимі онлайн, а детальні результати досліджень були опубліковані 6 травня 2021 р.

За даними «Настанов з лікування чутливого туберкульозу та надання відповідних медичних послуг пацієнтам з туберкульозом» 2017 року ефективною та дієвою схемою лікування лікарсько-чутливого туберкульозу вважається 6-місячна схема лікування й такий режим широко застосовується у всьому світі впродовж багатьох років.

Але нові дослідження дозволяють говорити про 4-місячну схему лікування лікарсько-чутливого туберкульозу.

Розглянуті дані досліджень щодо 4-місячного режиму лікування лікарсько-чутливого легеневого туберкульозу дозволяють говорити про використання такої схеми його як можливої альтернативи стандартному 6-місячному режимові.

Така схема лікування є коротшою, ефективною та повністю пероральною, що матиме перевагу для багатьох пацієнтів, а також для національних програм протитуберкульозної терапії та дозволить зменшити навантаження як на пацієнтів, так і на систему охорони здоров’я.

Детальні рекомендації будуть представлені в оновленому звіті ВООЗ по 2021 року як частина Консолідованих рекомендацій ВООЗ щодо туберкульозу.

Рекомендації включатимуть усі поточні настанови щодо лікування лікарсько-чутливого туберкульозу та оперативний довідник.

ВООЗ також скликає низку глобальних та регіональних вебінарів у 2021 році для інформування держав-членів організації, технічних партнерів, донорів і громадянського суспільства щодо ключових змін в оновлених керівних принципах.

Treatment of drug-susceptible tuberculosis: rapid communication
МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України