facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Енергетики навчалися впроваджувати гендерні принципи

Гендерна дискримінація у сфері праці, механізми втілення гендерно-чутливої політики на підприємствах енергетичної галузі, методи, як говорити про гендер з працівниками та впроваджувати напрацьовані документи на підприємствах — це неповний перелік питань, з якими розбиралися енергетики під час трьохденного семінар-тренінг «Гендерні принципи в енергетичній галузі України».

Тренінг відбувся в рамках Проєкту «Ge4U: Гендер для профспілок в енергетиці», який реалізує МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) за підтримки USAID Проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ) в Навчально-методичному центрі Федерації профспілкових організацій Чернігівської області.

Захід проводився для підтримки роботи ініціативних груп первинних профспілкових організацій Атомпрофспілки з метою формування навичок відстоювання прав працівників галузі з урахування гендерно-чутливого підходу та положень гендерної політики. Особливістю цього заходу стало залучення представників Укрнафтогазпрофспілки, які змогли під час виконання практичних вправ та групової роботи глибше ознайомитися з досягненнями колег з Атомпрофспілки, а також проговорити найбільш гострі питання адвокації гендерної політики на підприємствах енергетичної галузі.

Участь взяли представники первинних профспілкових організацій та апарату центральних рад Атомпрофспілки та Укрнафтогазпрофспілка: члени і членкині організацій «Атомпрофспілка» та «Укрнафтогазпрофспілка», представниці й представники Запорізької АЕС, Чорнобильської АЕС, Рівненської АЕС, Южно-Української АЕС, ВП «Атомремонтсервіс» (АРС) і Дирекції ДП «НАЕК Енергоатом». А тренерами й модераторами виступили заступник голови Атомпрофспілки Павло Прудніков, експертка з трудових прав, МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» Ірина Орловська, начальниця відділу роботи з громадськістю ДП «НАЕК «Енергоатом» Рената Яресько, експертка з гендерних питань МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» Елла Ламах, в.о. голови ППО працівників Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом» Ганна Заєць, канд.політ.наук, експертка з соціальної політики МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» Наталія Лук’янова та експертка з PR і комунікацій МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» Ксенія Мацкевич.

В лекційному форматі та в роботі малими групами учасники оволодівали знаннями та навичками відстоювання прав працівників галузі з урахуванням гендерно-чутливого підходу та положень гендерної політики. А напрацьовані ключові повідомлення увійшли до відповідної частини комунікаційної стратегії.

Наступним кроком буде розробка плану дій на своєму підприємстві.

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України