facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Захист трудових прав працівників під час епідемії коронавірусу

МГО “Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я” (LHSI) за підтримки МБФ “Відродження” в рамках програми “Людяність та взаємодопомога” у партнерстві з  Федерацією професійних спілок України впроваджує проєкт Захист трудових прав працівників під час епідемії коронавірусу.

Мета проєкту

Збільшити потенціал юридичних фахівців ФПУ щодо захисту трудових прав членів профспілок під час пандемії коронавірусу

Передумови запровадженння проєкту

LHSI багато років співпрацює з ФПУ, щодо захисту трудових прав працівників, подолання стигми та дискримінації, гендеру, комунікації тощо. До складу ФПУ входять 69 членських організацій, із них 44  всеукраїнські профспілки та 25 територіальних об’єднань. Загальна чисельність членів профспілок станом на 1 січня 2020 року становить 4,407 млн осіб, де молодь складає 35,3%. З початком 2020 року та епідемії коронавірусу  кількість звернень в центри правової допомоги ФПУ, щодо  порушення трудових прав та дискримінації праціників значно зросла. Це стало викликом для працюючих там юристів, які не готові до такого навантаження та не мають можливості відповісти на всі звернення вчасно або ефективно надати правову допомогу. Тому проєкт вивчить типові випадки порушення трудових прав (у зв'язку з пандемією) та підготує Керівництво, яке допоможе юристам швидко вирішувати випадки дискримінації, надавати швидкі кваліфіковані консультації. Юристи ФПУ також пройдуть навчання на семінарі, де підготовлене Керівництвом буде представлене та обговорене. Далі проєкт збере найкращі практики вирішення трудових та соціально-економічних проблем, та презентує це в фінальній публікації. Публікація буде розповсюджена серед партнерів та викладена на корпоративні сайти.

Цільова аудиторія проєкту

Головна цільова аудиторія  - юристи ФПУ (50 осіб), які надають правову допомогу в регіонах та захищають трудові права працівників. Цільовий бенефіціар цієї інтервенції  в подальшій перспективі -  члени ФПУ (більше 4 млн працівників), особливо найбільш вразливі групи (жінки, молодь, люди похилого віку) та ті працівники, що вже зазнали дикримінації під час пандемії коронавірусу .

Опис партнерства, завдяки якому стала можливим реалізація діяльності

Федерація Профспілок України - ФПУ, головний партнер МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я» в реалізації цього проєкту. ФПУ має разголужену мережу правових центрів, де працюють юристи профспілки. Через виклики пандемії коронавірусу збільшилась кількість звернень по юридичну допомогу до правових центрів ФПУ з питань захисту трудових прав, особливо під час соціально-економічних проблем в різних галузях пов'язаних з протидією розповсюдення коронавірусу COVID 19. Відповідно потрібна технічна допопомога для налагодження оперативного механізму реагування на звернення щодо порушень трудових прав працівників. 

Очікувані результати

Більше ніж 50 юристів (всі регіони України) підвищать свої знання та приймуть участь в семінарі в Києві (можливо онлайн). Більше ніж 100 юристів та профспілкових лідерів отримають Керівництво проєкту, яке допоможе їм ефективно вирішувати проблеми дискримінації або порушення трудових прав на місцях. Керівництво буде розроблено та доступне на сайті ФПУ та LHSI, а також для тих юристів галузевих профспілок, які цього потребують в своїй повсякденній практиці. Інформація про проєкт буде надрукована в профспілкових газетах та на галузевих сайтах. Як мінімум 50 працівників отримають кваліфіковану правову допомогу, а три найкращі випадки будуть описані в фінальній публікації

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України