Розпочався новий проєкт “Ge4U: Гендер для профспілок в енергетиці”
МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я” разом з USAID Проєктом енергетичної безпеки (ПЕБ) розпочинають співпрацю з профспілковими організаціями енергетичної галузі з метою просування та втілення гендерно-чутливої політики та програм на підприємствах галузі.
Проєкт “Ge4U: Гендер для профспілок в енергетиці” реалізовуватиметься до кінця лютого 2022 року у співпраці з двома провідними профспілками енергетичної галузі - “Укрнафтогазпрофспілка” та "Атомпрофспілка”.
В рамках співпраці буде розроблений Гендерний Кодекс поведінки в енергетичному секторі та практичний Посібник для профспілкових лідерів «Як застосувати Гендерний кодекс на практиці». Планується провести відповідні навчання та інформаційну кампанію щодо розширення можливостей та лідерства жінок на виробництві та в керівних органах, а також щодо гендерних аспектів захисту трудових прав жінок та чоловіків в енергетичному секторі.
10 та 11 листопада 2020 року відбулися перші зустрічі команди МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я” з партнерами проєкту, під час яких були погодженні основні напрямки співпраці в рамках проєкту та визначені пріорітетні напрямки з метою ефективного досягнення мети та головних завдань проєкту “Ge4U: Гендер для профспілок в енергетиці”.
В ході установчої зустрічі голова Укрнафтогазпрофспілки Володимир Іванович Дмитришин зазначив:
“Гендерно-чутливий підхід до планування виробничих процесів є важливим кроком на шляху реалізації зобов’язань України відповідно до Цілей сталого розвитку у забезпеченні гендерної рівності. Ми підтримуємо цю ініціативу та готові до співпраці.”
В той самий час, заступник голови Атомпрофспілки Прудніков Павло Вікторович підкреслив:«Ми будемо раді поділитися досвідом роботи гендерних комітетів різних рівнів, які зараз працюють в нашій галузі та зацікавлені у розвитку потенціалу наших профспілкових лідерів відстоювати рівні трудові права для жінок та чоловіків».
Проєкт Ge4U втілюється на національному та місцевому рівнях, а також на рівні кількох підприємств, де значну підтримку отримають гендерні комітети та їх ініціативи, а також адвокація гендерної політики на підприємствах енергетичної галузі.
Детальніше про проєкт на сторінці сайту
Довідково: USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ) співпрацює з Урядом України, приватним та громадським секторам з метою посилення енергетичної безпеки України та перетворення енергетичний сектору країни в сучасну, орієнтовану на ринок та інтегровану до ЄС рушійну силу зростання.
Гендерна інтеграція є важливою складовою усіх напрямків діяльності Проєкту енергетичної безпеки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Проєкт сприяє більшій інтеграції та участі жінок та недостатньо представлених груп в енергетичному секторі, створює можливості для розвитку технічних навичок та лідерських якостей та здійснює моніторинг впливу змін на енергетичних ринках на жінок та на недостатньо забезпечені послугами групи споживачів. Більше про ПЕБ можна дізнатися на сайті: https://energysecurityua.org/ua/