facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Велику родину врятовано. Слов’янськ

На долю цієї родини випало багато випробувань. У 2014 році під час бойових дій в Слов’янську вся родина (бабуся, тато, мама, три доньки і син) переховувались у підвалі довгий час. На превеликий жаль, мати загинула при черговому обстрілі. Декілька років тато Сергій перебував у депресивному стані, практично не спілкувався з дітьми, почав зловживати алкоголем. Чоловік уникав суспільства, заперечував будь-яке медичне обстеження, тому не відразу пройшов необхідний курс.

Контактними особами були бабуся Ганна, яка підтримувала Сергія, а також старші діти.

Наприкінці 2019 року при здійсненні соціального супроводу родини, яка опинилась в складних життєвих обставинах в ході реалізації проєкту «Тобі слід знати про туберкульоз!», що реалізується МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я», родина і сам чоловік отримували соціально-медичну та психологічну допомогу. При цьому  для дітей, які зазнали психологічного насилля під час бойових дій та збройного конфлікту, соціальні працівники звернули увагу на необхідність працювати з батьками, а саме — з Сергієм та бабусею Ганною.

Дорослим членам родини запропонували скринінгове опитування, яке допомагає визначити, чи потребує людина обстеження на ТБ, а також проведено саме обстеження, після чого у Сергія було виявлено симптоми, що свідчили про ймовірність туберкульозу. Чоловік не відразу погодився на лікування, але потім зрозумів, що становить загрозу своїм дітям, тому був направлений до КНП «Центр первинної медико-соціальної допомоги м. Слов’янськ», а потім до Міського протитуберкульозного диспансеру м. Слов’янськ.

При проведенні дослідження мокротиння в протитуберкульозному диспансері молекулярно-генетичним методом та методом мікроскопії зроблено рентгенографію органів грудної клітин, було підтверджено туберкульоз легень. Пацієнт розпочав лікування у фтизіатра.

При взаємодії з психологом та соціальним працівником Сергія вдалось вивести з депресивного стану, відновити інтерес до виховання дітей та надання підтримки родині. Дітям оформлено статус «постраждалих від бойових дій та збройного конфлікту». Чоловіку оформлено групу інвалідності. Також він планує подальше працевлаштування.

Завдяки проекту «Тобі слід знати про туберкульоз!» багато родин серед найбільш уразливих груп населення, перебуваючи в складних життєвих обставинах, отримують підтримку та своєчасне виявлення туберкульозу і отримують можливість долати хворобу. При співпраці лікарів та соціальних працівників у людей з’являється можливість не тільки виявляти, але й перервати ланцюги передачі туберкульозного збудника, особливо найнебезпечніших його форм — мультирезистентних.

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України