facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Місто Рубіжне приєдналося до проєкту «Тобі слід знати про туберкульоз»

Туберкульоз — інфекційне захворювання з переважним ураженням легень, рідше — лімфатичних вузлів, кісток, мозкових оболонок. Важливо своєчасно виявити цю хворобу та отримати відповідне лікування. На жаль, значна кількість осіб після контакту з хворими є носіями мікобактерії туберкульозу (палички Коха). Проте, не відчуваючи ніяких симптомів,  не проходять необхідну діагностику.  У вирішенні цієї проблеми значно допомагає проєкт «Тобі слід знати про туберкульоз!», який реалізується в Україні Міжнародною громадською організацією «Соціальні ініціативи з охорони праці і здоров’я» (LHSI) за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я» в рамках гранту Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. З травня 2020 року при підтримці Луганського обласного центру соціальних служб  до цього проєкту залучились спеціалісти  Рубіжанського  центру соціальних служб, міський лікар-фтизіатр та медичний працівник протитуберкульозного кабінету.

Участь фахівців Центру у проєкті почалася з інформаційно-просвітницьких акцій для населення міста. Під час акцій було розповсюджено понад 2000  буклетів та листівок згідно тематики. Другим кроком стало проведення скринінг  опитування на виявлення симптомів захворювання серед сімей ВПО та сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах. Скринінгове опитування здійснюється у центрі соціальних служб після проведення групових заходів; за місцем проживання сімей;  в організаціях, що є партнерами у наданні соціальних послуг.

Всього протягом травня липня було здійснено скринінгове опитування 1031 особи. З них 189 виявилося з первинними симптомами туберкульозу та направлено до лікаря–фтизіатра. Вони пройшли медичне обстеження: рентген, аналізи мокротиння ( у разі необхідності).  Результатом цієї спільної роботи стало те, що за три місяця виявлено діагноз  туберкульоз та призначено лікування 5 особам.

У чому успіх участі у проєкті:

  • по-перше вразливі категорії населення стають більш обізнаними стосовно цього захворювання;
  • по-друге, зростає довіра до консультантів — соціальних працівників. При спілкуванні з ними, можна пройти анонімне скринінгове опитування.

Особи, які отримали первинну індивідуальну консультацію та направлення до протитуберкульозного кабінету, відчувають себе більш впевнено при звертанні до лікаря.

Серед дорослих, що перебувають на обліку в центрі соціальних служб, є чоловіки та жінки, які повернулися з місць позбавлення волі, стали жертвами насильства, зловживають спиртними напоями, мали контакт з хворими на туберкульоз. Тому є можливість адресного анкетування на виявлення симптомів туберкульозу саме у людей, що становлять групу «ризику».

Дякуючи співпраці LHSI, соціальних працівників та медичних фахівців в рамках проєкту «Тобі слід знати про туберкульоз» допомогати людям стало легше та приємніше!

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України