facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Робота в «сірій зоні»: виклики та перспективи

Звук вибухів, велика кількість військових, погане сполучення, гуманітарна допомога, будинки, пошкоджені вибухами, – ось те, з чим асоціюється так звана «сіра зона»*. Це непроста територія для надання послуг, і це – саме та територія, де ці послуги потрібні найбільше. Зокрема, це стосується послуг у сфері протидії туберкульозу. Це показав і проект «Тобі слід знати про туберкульоз!», який реалізує МГО “Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я (LHSI) за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я» в рамках гранту Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Населення сіл та містечок, які знаходяться в безпосередній близькості до лінії зіткнення, потребує, насамперед, наближення послуг до їх отримувачів.

З 2019 року заходи проекту розширено: команди проекту у складі соціального та медичного працівника почали робити виїзди й на територію так званих “сірих зон” Луганської та Донецької областей (перелік населених пунктів, за якими проходить лінія розмежування, згідно Постанови Кабміну №1085 від 7 листопада 2014р.). Як правило жителі цих територій мають вкрай обмежений доступ до будь-яких медичних послуг через велику плинність кадрів на цих територіях та великі відстані між населеними пунктами, які подекуди не мають пасажирського сполучення через бойові дії поряд. В рамках проєкту послугами охоплюються населені пункти біля міста Маріуполя, в Бахмутському районі Донецької області та Станично-Луганському районі Луганської області. Загальна кількість населення «сірих зон», охоплених послугами проекту – більше 47 тисяч. 

 

Карантин через пандемію коронавірусу дуже боляче вплинув на добробут та життя мешканців «сірих зон» та інших уразливих груп. “Наші сім’ї – складні, часто трапляються випадки насильства в сім’ї, через карантин багато хто залишився без роботи та навіть немає змоги підробітку…. Не думаєш про здоров’я, коли треба дбати про шмат хіба для своєї дитини” – соціальний працівник проєкту Марія, м Маріуполь .  Завдяки виїздам мобільних бригад послуга скринінгу на симптоми туберкульозу максимально наближається до клієнта,  а завдяки оперативному забору мокротиння та його транспортуванню до лабораторії для аналізу, налагодженому в рамках проекту, збільшилось виявлення. За останні 3 місяці тільки з кількох сіл  «сірої зони» поблизу Маріуполя ми маємо вже 5 випадків активного ТБ виявлених із застосуванням сучасних методів молекулярно-генетичної діагностики. 

                                                              На фото – соціальні працівники (Валентина Олійник – вище - та Юлія Блюм)                                                                                                                        у с. Сартана проводять скринінгове опитування поблизу Маріуполя.

В умовах карантину через COVID-19 допомога населенню «сірих зон» є особливо актуальною. І завдяки налагодженій співпраці та самовідданій роботі соціальних та медичних працівників проєкт продовжує реалізовуватись навіть у період карантину, а у «сірій зоні» потреба у допомозі тільки збільшилась.

Уразливими до пандемії є не тільки сім’ї у складних життєвих обставинах, з якими працює проект, а й самі медичні та соціальні працівники – понад 80 фахівців залучено у проєкті у трьох областях. Для забезпечення засобами індивідуального захисту соціальних та медичних працівників, які продовжують працювати, МГО “Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я” залучає допомогу з різних додаткових джерел. Так, на початку квітня, завдяки підтримки Альянсу громадського здоров’я було надано більше 20 тис. медичних масок, майже тисячу рукавичок  та значну кількість дезінфектантів. А 25 квітня соціальні працівники отримали дез засоби завдяки підтримки діяльності   МГО “Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я” від МБФ Відродження.

 

Команда МГО “Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я” висловлює вдячність усім лікарям та соціальним працівникам, які продовжують надавати допомогу на час карантину!

 

 

 

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України