facebook
twitter
youtube
mail
+38 067 629 42 77
+38 067 735 00 71

Проект: "Ти маєш право знати про туберкульоз!"

Мета проекту: організація активного виявлення та діагностики туберкульозу серед внутрішньо переміщених осіб та осіб з підвищенним ризиком захворювання, що проживають на підконтрольних територіях Луганської та Донецької областей та м. Харків.

Проект здійснюється у співпраці з центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (обласними, міськими та районними), медичними закладами первинної ланки та фтизіатричною службою.

 

Період реалізації проекту: 01.2018 - 12.2020 р.р.

 

ЦІЛЬОВІ ГРУПИ ПРОЕКТУ

Внутрішньо переміщені особи – люди, які були змушені рятуватися втечею або залишити свої будинки чи місця проживання, для того, щоб уникнути наслідків збройного конфлікту на Сході України та у зв’язку з анексією АР Крим, і які не перетнули міжнародно-визнаний державний кордон країни. Передбачається, що для скринінгу на ТБ будуть в першу чергу залучені ВПО (51 000), які перебувають у складних життєвих обставинах, в тому числі, мешкають у місцях компактного проживання та є найбільш уразливими до захворювання на ТБ.

Починаючи з 2020-го року заплановано залучити до скринінгу ТБ 75 000 осіб, що відносяться до найвразливіших категорій населення на Сході України. Окремим викликом і нагальним завданням, водночас, є обстеження населення «сірої зони» (територій, наближених до лінії зіткнення). Результати попереднього року показали, що в Донецькій області виявлені випадки були, насамперед, серед цієї категорії клієнтів. 

 

Щодо результатів скринінгу на ТБ за 2019 рік: кожен п'ятий кліент проекту, згідно зі звітом, має щонайменше три симптоми ТБ.

 

НАПРЯМКИ РОБОТИ

 

1. Створення системи переадресації та розробка ефективного алгоритму взаємодії для забезпечення полегшеного доступу до діагностики та лікування ТБ між центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та лікувальними закладами загального профілю та/або протитуберкульозними закладами.

2. Запровадження системи заходів з раннього виявлення ТБ серед ВПО: соціальні працівники будуть залучати клієнтів до скринінгового анкетування на ТБ та направляти клієнтів з підозрою на ТБ до медичних установ з метою обстеження, в окремих районах заходи, спрямовані на виявлення ТБ, будуть складовою діяльності мобільних мультидисциплінарних команд.

3. Налагодження  інфекційного контролю з ТБ на місцях: LHSI інформує соціальних працівників партнерських організацій щодо заходів інфекційного контролю при роботі соціального працівника з клієнтом.

4.  Розповсюдження досвіду набутого внаслідок реалізації проектної діяльності: LHSI висвітлюватиме результати діяльності на веб-сайті та у соціальних мережах. Крім того, фахівці в областях підготують та презентують звіти щодо реалізації проектної діяльності на засіданнях обласних координаційних рад з питань ВІЛ/СНІДу, ТБ.

 

Історії успіху клієнтів проекту

Історія Миколи з Донеччини

Історія клієнтки з м. Допропілля (Донецька область)

 

Грантодавець: Глобальний фонд боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, основний реципієнт - Альянс Громадського Здоров'я.

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 067 629 42 77
+38 067 735 00 71
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України