facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Досвід та досягнення Кремінського району Луганської області в проекті "Ти маєш право знати про туберкульоз!"

Туберкульоз - це соціальна хвороба. Першовідкривач небезпечного збудника інфекції - Роберт Кох - підкреслював: «Туберкульоз - це сльози злиднів». Як людина живе, в яких умовах, чим харчується, чи комфортно їй на роботі, як проводить вільний час - все це складові можливих ризиків щодо туберкульозу.

В Україні діють різні програми з профілактики та боротьби з туберкульозом. Але сподіватися тільки на суто медичні заходи не варто.

Тому Кремінський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді взяв участь в проекті «Тобі слід знати про туберкульоз!» МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI). До реалізації проекту долучились спеціалісти двох сфер: соціальної та медичної. А саме: в рамках реалізації проекту протягом 2-х років налагоджена плідна співпраця з КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Кремінської районної ради». Постійно проводяться робочі наради з відповідальним сімейним лікарем – Анною Луговою, щодо перенаправлень клієнтів на діагностику за результатами скрінингового анкетування та обміну інформацією про проходження ними обстеження, а також головним лікарем – Володимиром Андрійчуком, щодо продовження та розширення взаємодії в рамках проекту і поліпшення співпраці щодо скринінгового анкетування, не лише на базі Кремінського РЦСССДМ, а й під час роботи пересувного флюрографа, виїзд якого до відділених населених пунктів району, затверджено графіком та надано спеціалістам, що працюють у проекті.

Активну участь у впровадженні проекту беруть фахівці із соціальної роботи Кремінського РЦСССДМ, які спрямовують свої зусилля на залучення жителів сільських громад із числа ВПО та приймаючої сторони до скринінгового анкетування на ТБ.

На шляху траплялося багато перешкод, пов’язаних, зі специфікою вимушено переміщених осіб, а саме їхня «мобільність» та непріоритетність питань здоров’я. Але команда соціальних та медичних працівників стали тою «чарівною паличкою», яка полегшувала переселенцям «ходіння між кабінетами», що дало можливість тим, у кого виявляли симптоми туберкульозу, пройти повноцінне медичне обстеження. Міжгалузева взаємодія дала свої результати: у 2019 році рівень виявлення збільшився на 35,6 % (від 46,3 на 100 тис населення у 2018 році до 62,8- у 2019 році).

Команда фахівців Центру пройшла тренінговий модуль, метою якого було ознайомлення представників ЦСССДМ з механізмами взаємодії із ЗОЗ у контексті профілактики ТБ, з алгоритмом їхніх дій щодо виявлення осіб з симптомами захворювання під час роботи з уразливими групами, а також з використанням засобів особистого захисту. Після отримання необхідних знань ми почали поширювати їх, як серед населення громади, так і серед суб’єктів соціальної роботи.

Так, в березні 2019 року до Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу, що встановлений Всесвітньою організацією охорони здоров'я організовано та проведено тренінг з профілактики туберкульозу «Зупинимо туберкульоз разом – захистимо себе!» для фахівців, які працюють в сфері надання послуг та щодня спілкуються з великою кількістю людей. Що таке туберкульоз? Як уберегтися від цієї хвороби? На ці питання були надані відповіді під час тренінгу.

Однією з базових задач суспільства є привернення уваги громадськості до проблеми туберкульозу в Україні, виховання правильного ставлення до існуючої проблеми та відповідального ставлення до свого здоров'я.

Наше завдання на сьогодні – це мати максимум знань про хворобу, аби не дати їй поширюватися і, власне, захистити себе!

 

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України