Проект: "Нова Оселя: інтеграція та психосоціальна підтримка внутрішньо переміщених дітей у місті Києві та Одеській області"
Мета проекту: підготувати фахівців до роботи з уразливою групою населення - внутрішньо переміщеними особами і дітьми внутрішньо переміщених осіб (ВПО); провести інформаційну кампанію, щодо прав дітей, серед дітей і надати психосоціальну підтримку внутрішньо переміщених дітей та їхню інтеграцію до місцевих громад у місті Києві та Одеській області.
Період реалізації проекту: 01.2016-02.2018.
Локація проекту: місто Київ та Одеська область.
Досягнуті результати
За результатами проведеної оцінки потенціалу організацій громадянського суспільства (ОГС) та картування існуючих місцевих служб підтримки дітей з числа ВПО:
- розроблена методологія та керівні принципи роботи із внутрішньо переміщеними дітьми та дітьми, що постраждали внаслідок збройного конфлікту;
- проведені тренінги та семінари для фахівців задля ознайомлення із розробленою методологією: навчання пройшли 321 спеціаліст з організацій, які працюють з дітьми та молоддю.
Також розроблені та погоджені з місцевою владою плани дій для інтеграції дітей із числа ВПО в приймаючих громадах. На виконання планів дій:
- надані суб-гранти місцевим ОГС для впровадження реінтеграційних дій на рівні громад: місцевими ОГС надавалась психологічна підтримка дітям з числа ВПО та їх родинам, створено 3 центри, дружні до дітей (528 дітей стали клієнтами таких центрів, в цілому, послугами ОГС охоплено 3702 дітей з 576 родин);
- організовані скаутські табори відпочинку для дітей з числа ВПО (участь у таборах взяло 584 дитини);
- проведена кампанія, спрямована на інтеграцію в місцеві громади дітей з числа ВПО «Долучайся до квесту ChildRightsChallenge».
Загалом, послугами охоплено 7717 дітей, з них 3683 хлопчика і 4034 дівчинки, 3598 серед охоплених дітей – ВПО, 1025 родин з охоплених проектом - ВПО.
Разом з кафедрою психології КНУ ім. Т.Г.Шевченка ми розробили посібник по психосоціальній інтеграціїї та реабілітації для дітей та сімей ВПО, відкрили в Україні 2 центри дружніх для дитини(NEST-center) за голландською методологією і відправили тисячі дітей у СЖО у літні табори, а також ми відправляємо молодь на міжнародні тренінги та обміни.
Тут можна почитати історії в нашому проекті - http://lhsi.org.ua/s94-istoriyi-uchasnikiv-proektu-nova-oselya
Грантодавець: Європейський Союз.