facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Історія успіху лікування пацієнта зі смарт-боксом

Ігор Колесниченко, житель м.Білгород-Дністровський, Одеської області, - є одним  із багатьох учасників проекту «Прихильність до лікування з використанням цифрових технологій», і хоче розповісти про свій власний позитивний досвід. 

У лютому 2018-го року Ігор вперше у своєму житті мав необережність «познайомитись» із такою досить підступною та тяжкою у лікуванні хворобою, як туберкульоз.

Відчував він себе абсолютно здоровою людиною, але після звернення за медичною допомогою до іншого лікаря у Ігоря був запідозрений туберкульоз легень. Діагноз було підтверджено лікарем-фтизіатром, окрім того ще й була виявлена мультирезистентна форма туберкульозу. Ситуацію ускладнювало те, що на той час за життєвими обставинами Ігор залишився без документів, житла та підтримки близьких родичів. Однак прихисток йому надали небайдужі люди, які у своєму приватному домоволодінні виділили Ігорю окреме житло. Житло було розташовано далеко від протитуберкульозного кабінету, що значно ускладнювало процес контрольованого лікування, що передбачало щоденне відвідування ДОТ-кабінету та прийом ліків під безпосереднім наглядом медичного персоналу. Хоча Ігор мав велике бажання вилікуватись від хвороби, виконував він дані вимоги з перемінним успіхом. Інколи, з об’єктивних причин (погодні умови, незадовільне самопочуття та інше) доводилося пропускати прийом ліків.

3 липня 2019 року Ігорю лікарем-фтизіатром була запропонована модель лікування із використанням смарт-боксу і він взяв участь у проекті, що реалізується Представництвом організації PATH в Україні та МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» LHSI. Цей проект - «Прихильність до лікування з використанням цифрових технологій в Україні»,  надає лікарям можливість здійснювати контроль за прийомом ліків пацієнтами дистанційно.

Коли представники проекту відвідували Ігоря за адресою проживання, за згодою з пацієнтом, він розповів про свої життєві негаразди, тяжкі сімейні обставини та зокрема – труднощі в процесі лікування.

«Враховуючи значну відстань (близько 4 км) між моїм домом та протитуберкульозним кабінетом, фізично з моєю хворобою подолати її було практично неможливо. Доволі часто доводилось їхати на велосипеді і бувало, що погодні умови цьому «не занадто сприяли». Міським транспортом на початку лікування також користуватись не міг із такою хворобою, та і грошей на проїзд не було. На початку, коли лікар запропонував лікуватись із використанням смарт-боксу та пояснив, як користуватись, я доволі із пересторогою сприйняв такий варіант лікування, але погодився. І тільки з часом зрозумів, наскільки то є зручним, хоча були думки: «Буду тільки відкривати смарт-бокс, а ліки не пити. Але ж який результат буде… я не зможу вилікуватись…». Шкода тільки, що не було можливості лікуватись відразу таким способом. На сьогодні я маю велику радість з того, що можу відчувати себе здоровою людиною, можу працювати та вести повноцінне життя. Вважаю, що за цифровими технологіями майбутнє у нас в країні, в лікуванні таких захворювань. І я дуже вдячний усім, хто сприяє та впроваджує такі методи лікування у нас в місті, та і в Україні. Успіху вам!» – ось такою короткою історією свого життя поділився з нами Ігор.

22 жовтня Ігор успішно завершив лікування та 23 жовтня 2019 року переведений до категорії 5, гр.5.1 – Вилікування.

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України