facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Проміжні досягнення проекту: "Модернізація системи соціальної підтримки населення в Україні"

На Чернігівщині триває реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Напрацьовуються плани трансформації 7 інтернатних закладів, а також підготовки та перенавчання фахівців цих установ. При цьому, головний акцент – на розвиток сімейних форм виховання, а також мережі соціальних послуг у громадах.

Ми співпрацюємо з місцевими фахівцями та разом з організацією «Консалт Про» взяли участь в розробці проектів планів трансформації трьох інтернатів: будинку дитини «Надія», Сновської загальноосвітньої школи-інтернату та Батуринської спеціальної школи-інтернату. Ці проекти планів будуть розглянуті Чернігівською ОДА у грудні. Порядок зарахування та плани реформування були розроблені Міністерством соціальної політики в рамках проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», який реалізується за сприяння Світового банку.

26 листопада, учасники засідання профільної обласної міжвідомчої робочої групи обговорили стан виконання завдань Регіонального плану реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова наголосила: процес реформування інституцій має відбуватись із врахуванням кращих інтересів дитини.


— Жодна дитина не має залишатися в сім’ї, де умови загрожують її життю та здоров’ю, або повернута в такі умови з інституції, — підкреслила Наталія Романова. — Втім, щоб дитину не направили до інтернатного закладу, потрібно розвивати медичні, освітні, соціальні та реабілітаційні послуги на місцях. Тобто, громади мають бути готові взяти відповідальність за долю кожної дитини, яка з тих чи інших причин потрапила у складні життєві ситуації. Також необхідно забезпечити соціальний супровід батьків, допомогти їм вирішити сімейні проблеми задля найшвидшого повернення дитини додому.

Щоб створити систему захисту дітей, орієнтовану на збереження та підтримку сім’ї, всі послуги мають бути максимально доступними та якісними для громади і необхідна достатня кількість соціальних працівників для якісного та своєчасного надання послуг. На все це потрібні час, кошти та бажання керівництва органів місцевого самоврядування, яке здебільшого створенню мережі сімейно-орієнтованих послуг надає другорядне значення. Наприклад: служби у справах дітей створені у 25 ОТГ із 45 існуючих в області, але на це є причини: відсутність кваліфікованих фахівців та недостатні фінансові можливості.

Досягнення проекту на даний момент:
- Взяли участь у проведенні комплексної оцінки та розробці планів трансформації 3 закладів у Чернігівській області;
- За 2019 рік  91 дитина із інтернатних закладів влаштована до сімейних форм виховання, 182 дитини реінтегровані в сім’ї;
- З початку 2018 року на 10% зменшилася кількість дітей в закладах; (з 2436 до 2227);
- Надали рекомендації з удосконалення механізму прийняття рішень щодо дітей;
- Провели аналіз наявних у області послуг, визначено перелік необхідних послуг для кожної громади та розроблено пропозиції удосконалення механізмів фінансування соціальних послуг;
- Взяли участь в розробці стратегії інформаційно-просвітницької кампанії для Чернігівської області.

5 грудня 2019 року учасники проекту презентували 2й етап реформи інтернатних закладів у Чернігівській області на зустрічі у Кабінеті міністрів України, на якій були присутні Прем’єр-міністр України, представники міністерств, представники регіональних і обласних рад, міжнародні організації та НУО.

Наша мета - не закриття інтернатних закладів, а створення умов розвитку і виховання дітей на рівні громади!
Проект у Чернігівській області реалізується консорціумом «Соціальна співпраця» при підтримці LHSI.  

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України