facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Тобі слід знати про туберкульоз: активне виявлення випадків туберкульозу серед осіб, які опинились у складних життєвих обставинах

Мета проекту — організація активного виявлення туберкульозу серед людей, які опинились у складних життєвих обставинах та є отримувачами послуг у місцевих соціальних службах (у тому числі,  внутрішньо переміщених осіб, малозабезпечених осіб з практиками шкідливого вживання алкоголю та дітей з їх сімей)  в Луганській, Донецькій, Київській, Харківській областях.

Проект здійснюється МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» за підтримки БФ «Альянс громадського здоров’я» в рамках гранту Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. А також у співпраці з обласними та місцевими центрами соціальних служб, лікувально-профілактичними закладами різних рівней.

Період реалізації проекту

01.2021 - 12.2021 р.р.

Цільові групи проєкту

  • Особи в складних життєвих обставинах (СЖО) — люди, які звернулися за послугами у центр соціальних служб (ЦСС) та за результатами акту оцінки потреб спеціалістів ЦСС мають недостатній рівень матеріального забезпечення та практикують шкідливе вживання алкоголю.
  • Діти з сімей у СЖО — діти з сімей, які отримують послуги в центрах соціальних служб в цільових областях.
  • Внутрішньо переміщені особи (ВПО) — люди, які були змушені покинути своє міце проживання у результаті збройного конфлікту, проживають на території України та звертаються по соціальні  послуги до місцевих соціальних служб.

Загалом 34 000 клієнтів буде охоплено соціальними послугами.

Напрямки роботи

1. Розробка та впровадження ефективного алгоритму мультисекторальної взаємодії  для забезпечення безперешкодного доступу осіб у СЖО – клієтів ЦСС до скринінгу, діагностики та лікування туберкульозу.

2. Запровадження соціальної послуги консультування та скриінгу на наявність симптомів туберкульозу для осіб у СЖО

3 Забезпечення соціального супроводу на діагностику осіб у СЖО, які потребуватимуть такої підтримки у разі виявлення симптомів ТБ. Послуга включає консультування щодо укладання декларації із сімейним лікарем, а також, у випадку виявлення активного туберкульозу, перенаправлення до партнерів, які надають послуги соціально-медичного супроводу.

4. Соціальний супровід дітей із сімей у СЖО для виявлення латентної ТБ інфекції (ЛТІ) та психологічна підтримка сімей у СЖО, де дитина проходить курс профілактичного лікування ЛТІ:

Окрім цього команда проєкту надає технічну допомогу з метою налагодження  інфекційного контролю з ТБ під час надання соціальних послуг у громадах. Результати діяльності детальніше http://lhsi.org.ua/success 

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України