facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Тобі слід знати про туберкульоз

Мета проекту

організація активного виявлення нових випадків ТБ/ХРТБ серед уразливих груп (колишні ув’язнені, ВПО) у Донецькій, Вінницькій, Львівській, Харківській, Чернівецькій областях та м. Київ.

Проект здійснюється МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» за підтримки БФ «Альянс громадського здоров’я» в рамках гранту Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. А також у співпраці з обласними та місцевими центрами соціальних служб, лікувально-профілактичними закладами різних рівней.

Період реалізації проекту

01.2018 - 12.2024 р.р.

Цільові групи проєкту

  • внутрішньо переміщені особи (ВПО) — люди, які були змушені рятуватися втечею або покинути свої будинки або місця проживання, для того, щоб уникнути  наслідків збройного конфлікту, і які не перетнули міжнародно-визнаний державний кордон країни (пріоритетні клієнти — ті, які мають додаткову уразливу ЛВНІ або СЖО за межею бідності);
  • колишні ув’язнені — особи, які вийшли з місць позбавлення волі протягом останніх двох років.

Під час широкомасштабного нападу МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) та регіональні координатори не зупиняли роботу проекту «Тобі слід знати про туберкульоз» у Донецькій області (окрім Маріуполя), з березня 2022 року відновили роботу в Харківській області та розпочали впровадження проекту у Львівській області, Києві, пізніше у Чернівецькій та Вінницькій областях. 2024 року команда проекту сформувала нові завдання та продовжила роботу.

Географія діяльності 2024 року

Харківська, Чернівецька, Донецька, Вінницька, Львівська області та м. Київ

Завдання проекту

1. Забезпечення впровадження ефективної системи переадресації та алгоритму взаємодії для забезпечення безперешкодного доступу до діагностики та лікування ТБ людям з цільових уразливих груп.

У 2024 році діяльність за проектом буде відбуватися за затвердженими та погодженими з закладами охорони здоров’я клінічними маршрутами та розробленими алгоритмами взаємодії. З метою відстеження покрокового їх впровадження буде залучено регіональних координаторів з соціальної роботи.

2. Скринінгове анкетування клієнтів стосовно чинників ризику та симптомів, що можуть свідчити про туберкульоз та мотивація до проходження діагностики

Активне залучення клієнтів до скринінгового анкетування стосовно чинників ризику та симптомів, що можуть свідчити про туберкульоз та мотивація на обстеження:

З усіма клієнтами, які мають позивний результат скринінга на наявність симптомів туберкульозу буде проведене мотиваційне консультування щодо необхідності проходження діагностики туберкульозу та здійснене перенаправлення до медичного закладу відповідно визначеного алгоритму.

3. Забезпечити рівний доступ до діагностики ТБ/ХРТБ та мотивація до початку лікування у разі виявленого випадку ТБ/ХРТБ.

У разі потреби (за результатами скринінг опитування та мотиваційного консультування) соціальних послуг надає клієнтам соціальну послугу представництва інтересів для супроводження у медичні заклади для діагностики ТБ в ЗОЗ.

Для забезпечення рівного доступу до медичних послуг щодо виявлення туберкульозу передбачено можливість оплати життєво необхідних додаткових послуг діагностики ТБ/ХРТБ для клієнтів без документів, або тим клієнтам, яким терміново потрібна діагностика для встановлення діагнозу ТБ, а в рамках ПМГ потрібно чекати на діагностику більше двох тижнів.

4. Створення сприятливого середовища для запровадження проекту:управління, адміністрування проекту у регіонах; висвітлення найкращих практик у кожному з шести регіонів; збір та аналіз потреб у інформаційних матеріалах та їх розробка, виготовлення й розповсюдження; ведення обліково-звітної документації за проектом і моніториг діяльності.

Окрім цього команда проекту надає технічну допомогу з метою налагодження  інфекційного контролю з ТБ під час надання соціальних послуг у громадах та забезпечує доступ до деяких дороговартісних послуг з діагностики туберкульозу.

Результати діяльності детальніше:

Історії успіху | МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (lhsi.org.ua)

Дайджести | МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (lhsi.org.ua) 

Річні звіти | МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (lhsi.org.ua)

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України