facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Місто Рубіжне приєдналося до проєкту «Тобі слід знати про туберкульоз»

Туберкульоз - інфекційне захворювання з переважним ураженням легень, рідше – лімфатичних вузлів, кісток, мозкових оболонок.  Важливо своєчасно виявити цю хворобу та отримати відповідне лікування. На жаль, значна кількість осіб після контакту з хворими є носіями мікобактерії туберкульозу (палички Коха). Проте, не відчуваючи ніяких симптомів,  не проходять необхідну діагностику.  У вирішенні цієї проблеми значно допомагає проєкт «Тобі слід знати про туберкульоз!», який реалізується в Україні Міжнародною громадською організацією «Соціальні ініціативи з охорони праці і здоров’я» (LHSI) за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я» в рамках гранту Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.  З травня 2020 року при підтримці Луганського обласного центру соціальних служб  до цього проєкту залучились спеціалісти  Рубіжанського  центру соціальних служб, міський лікар-фтизіатр та медичний працівник протитуберкульозного кабінету.

Участь фахівців Центру у проєкті почалася з інформаційно-просвітницьких акцій для населення міста.  Під час акцій  було розповсюджено  понад 2000  буклетів та листівок згідно тематики.  Другим кроком стало проведення скринінг -  опитування на виявлення симптомів захворювання серед сімей ВПО та сімей, що перебувають  у складних життєвих обставинах.  Скринінгове опитування  здійснюється у центрі соціальних служб після проведення групових заходів; за місцем проживання сімей;  в організаціях, що є партнерами у наданні соціальних послуг.

Всього протягом травня – липня було здійснено  скринінгове опитування        1031 особи.  З них  189  виявилося з  первинними симптомами туберкульозу та направлено до лікаря – фтизіатра.  Вони пройшли медичне обстеження: рентген,  аналізи  мокротиння ( у разі необхідності).  Результатом цієї спільної роботи стало те, що за три місяця   виявлено діагноз  - туберкульоз та призначено лікування 5 особам.

У чому успіх участі у проєкті:

По - перше вразливі категорії населення стають більш обізнаними стосовно цього захворювання.

По - друге, зростає довіра до консультантів - соціальних працівників. При спілкуванні з ними, можна пройти анонімне скринінгове опитування.

Особи,  які отримали  первинну індивідуальну консультацію та направлення до протитуберкульозного кабінету, відчувають себе більш впевнено при звертанні до лікаря.

Серед дорослих,  що перебувають на обліку в центрі соціальних служб, є  чоловіки та жінки, які повернулися з місць позбавлення волі, стали жертвами насильства, зловживають спиртними напоями, мали контакт з хворими на туберкульоз. Тому є можливість адресного анкетування на виявлення симптомів туберкульозу саме у людей, що становлять групу «ризику».

Дякуючи співпраці LHSI, соціальних працівників та медичних фахівців в рамках проєкту «Тобі слід знати про туберкульоз» допомогати людям стало легше та приємніше!

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України