facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Історія успіху клієнта проєкту в Бахмутському районі

Цього року з липня в м. Бахмут Донецькій області впроваждується телефонне анкетування населення «сірої зони». В цьому проєкту допомагають спеціалісти, що телефоном проводять скринінг на симптоми туберкульозу. Алгоритм проєкту підготовлений таким чином, що у разі позитивного результату скринінгу (коли є симптоми туберкульозу), клієнт може здати мокротиння, яке потім спеціаліст з доставки мокротиння може доставити до лабораторії молекулярно-генетичної діагностики, яка дає результат менш, ніж за дві години.

Так, спеціалістом було зроблено дистанційне опитування на симптоми туберкульозу і виявилося, що місцевий мешканець Бахмутського району Андрій (ім’я змінено) вже деякий час кашляє. Раніше він вже хворів на туберкульоз, але цього разу важко було встановити точний діагноз через те, що в Україні, як і в світі, вирує COVID-19, який має схожі симптоми. Також якість надання медичних послуг ускладнюється через те, що до робоче навантаження на лікарів значно зростає, оскільки окрім пацієнтів з іншими захворюваннями, додаються люди з симптомами коронавірусної інфекції, в той час як число позитивно діагностованих людей збільшується з кожним днем.

Але, незважаючи на жодні обставини, Андрію вдалося відвідати лікарку проєкту, яка направила його на здачу мокротиння для обстеження методом молекулярно-генетичної діагностики. Андрій здав мокротиння, і в той же день спеціаліст з доставки мокротиння відвезла біоматеріал до Донецького обласного центру з профілактики та боротьби із СНІДом. За результатами дослідження було поставлено діагноз ТБ.

Таку роботу було пророблено завдяки роботі цілої низки працівників проєкту: спеціаліста з телефонного анкетування, сімейного лікаря, спеціаліста з доставки мокротиння, водія (за потреби) та спеціаліста з МГ-діагностики. Все це уможливило доступ до своєчасної діагностики та початку лікування Андрія. Зараз Андрій отримує ліки та проходить лікування під наглядом лікарів місцевої амбулаторії.

Завдяки проєкту «Тобі слід знати про туберкульоз!», що реалізується МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я»  можливе активне виявлення туберкульозу!

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України