До Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу - квест на Контрактовій площі та акції в регіонах!

За ініціативою ВООЗ 24 березня відзначається, як Всесвітній день боротьби проти туберкульозу. Дата вибрана не випадково: в цей день, тільки в 1882 році, Роберт Кох відкрив туберкульозну бацилу – збудника небезпечного захворювання.

Кожен рік Партнерство «Зупинимо туберкульоз. Україна» задає теми кампаній, які націлені на повне викорінення небезпечної хвороби. В 2019 тема кампанії – “It’s time!” або «Час зупинити туберкульоз!». Символом всіх заходів та акцій було обрано годинник.

До дня боротьби з туберкульозом МГО “Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я” взяла участь у широкомасштабній акції за участі великої кількості партнерів. Це – «Конвіктус Україна», Мережа центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді м. Києва, Kyiv City Public Health Center - Міський Центр Громадського Здоров'я, Позитивні жінки, Червоний Хрест України, Альянс громадського здоров'я Alliance for Public Health, TBpeopleUkraine.

До дня боротьби з туберкульозом МГО “Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я” ініціювала проведення квесту “Час дізнатися про туберкульоз!”. Цільовою аудиторію квесту було обрано студентську молодь, яка нещодавно потрапила в групи ризику захворювання на туберкульоз, та молодих професіоналів ( медиків та соціальних робітників), які надають послуги особам, хворим на туберкульоз або людям, ще з невиявленою хворобою. Квест проводився у співпраці з Київським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

22 березня з 13.00 по 17.00 годину на Контрактовій площі в Києві відбувся квест “It’s time: Час дізнатися більше про туберкульоз!”. На старт вийшли 9 команд:

  1. Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна" - "УУшники";
  2. Київський національний університет імені Тараса Шевченка - "СуперСоцПеди";
  3. Київський національний університет імені Тараса Шевченка - "Дельфінчики”;
  4. Київський університет імені Бориса Грінченка - "Університетський коледж";
  5. Інститут людини Київського університету імені Бориса Грінченка - "Педагоні";
  6. Інститут людини Київського університету імені Бориса Грінченка – "Power girl";
  7. Товариство Червоного Хреста України - Червоний Хрест м. Київ;
  8. Національний університет "Києво-Могилянська академія" - "ШСРівці";
  9. НУБіП України, гуманітарно-педагогічний факультет - "Відкрите серце”.

Квест “Час дізнатися більше про туберкульоз!” дозволив молоді зі столичних ВНЗ перевірити наявні та набути нові знання про шляхи інфікування, особливості лікування та профілактику туберкульозу. Крім того, захід на Контрактовій площі сприяв зниженню рівня стигматизації по відношенню до людей, хворих на туберкульоз. Квест відбувся у рамках Всеукраїнської акції «Час зупинити туберкульоз!» за підтримки Партнерства «Зупинимо туберкульоз. Україна». Особлива подяка за проведення квесту Київському міському центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та Міському центру громадського здоров'я.

 

В цей час в регіонах теж відзначали Всесвітній день боротьби проти туберкульозу. Працівники регіональних центрів трьох областей – Луганської, Донецької, Харківської, які спільно з LHSI реалізують проект "Тобі слід знати про туберкульоз!", долучилися до акції.

Пам'ятаєте, що темою кампанії 2019 року було обрано годинник? Тому працівники регіональних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді фотографувалися з годинниками – власними, офісними, відомими в населеному пункті. В акції “It’s time!” або «Час зупинити туберкульоз!» взяли участь працівники десяти регіональних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які спільно з LHSI реалізують проект "Тобі слід знати про туберкульоз!".

Сподіваємось, що успіх Всеукраїнської акції «Час зупинити туберкульоз!» сприятиме росту відповідального ставлення громадян України до власного здоров'я. Сподіваємось, що спільні зусилля багатьох людей зменшать тягар ТБ на суспільство, а наші заходи знизять рівень стигматизації по відношенню до людей, хворих на туберкульоз.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please publish modules in offcanvas position.