Сфера громадського здоров'я в Україні потребує всебічної підтримки. Тому МГО "Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я" впроваджує проекти, які сприяють формуванню прихильності до лікування у людей, хворих на туберкульоз.

На часі проект: «Прихильність до лікування з використанням цифрових технологій» («Digital Health adherence in Ukraine»), життєздатність якого забезпечує консорціум організацій в складі: PATH, МГО "Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я", KNCV та Everwell.

В період з жовтня 2018 по жовтень 2019 команда LHSI реалізує пілот проекту на території Миколаївської та Одеської областей. В цільовій групі – пацієнти, які мають туберкульоз та лікуються.

Для того, щоб дати пацієнтам більше автономії на амбулаторному етапі, але забезпечити повний цикл лікування, LHSI запропонувала задіяти цифрові технології. Мова йде про смарт-бокси evriMED або електронні дозувальні пристрої.

 

Про смарт-бокси evriMED:

Хворі на туберкульоз забезпечуються ліками. Вони покладені в спеціальний смарт-бокс EvriMED. Кількість лікувальних препаратів відповідає терміну лікування, визначеному лікарем.

Коли пацієнт відкриває смарт-бокс, спрацьовує девайс. Сигнал транслюється лікарю або відповідальному працівнику соціальних служб, медичного закладу. В окремих випадках процес прийому ліків може бути доповнений відеофіксацією. Смарт-бокс EvriMED рекомендован ВООЗ.

Завдяки контролю у режимі реального часу лікарі, які здійснюють ДОТ, завжди можуть надати своїм пацієнтам консультативну підтримку. Одночасно з цим в процесі прийому препаратів з застосуванням цифрових технологій у людей формується прихильність до лікування.

 

На початковій стадії реалізації пілоту проекту LHSI провела ряд зустрічей в Одеській та Миколаївській області. Візит в Одесу відбувся 12-14 листопада. Поїздка в Миколаїв – 15-16 листопада 2018 року. В поїздці в регіони прийняли участь: експерт KNCV з використання цифрових технологій в охороні здоров’я Крістіан Ван Калмсут, голова представництва РАТН в Україні Катерина Гамазіна, координатор проекту (РАТН) Олексій Богданов, директор МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) Ілона Єлєнєва та менеджер проекту (LHSI) Тетяна Бахмат.

Від Одеської та Миколаївської області в процес презентації проекту включились керівники обласних протитуберкульозних диспансерів, обласний експерт з напрямку «Фтизіатрія» Євгенія Баненкова та районні фтизіатри.

В ході зустрічей команда ініціаторів представила план впровадження проекту в Одеській та Миколаївській області. Фахівцям-фтизіатрам був презентований власне смарт-бокс EvriMED та алгоритм роботи з пацієнтами в медичних установах, які задіяні до проекту.

Реалізація. Програма розрахована на дванадцять місяців. Смарт-бокси отримають районні фтизіатри Миколаївської та Одеської області. Вони передадуть їх своїм пацієнтам з чутливою та хіміорезистенною формою туберкульозу.

Це потрібно, щоб люди систематизували та витримали повний курс лікування від туберкульозу. Команда LHSI розраховує, що ця соціальна ініціатива буде сприяти подоланню соціально небезпечних захворювань в Україні.

 

       Команда з України відвідала другий тур тренінгу з неформальної освіти неподалік міста Орвієто. Цього разу тренери та персонал Иль Церкозіно, окрім тренінгів, влаштували незабутню подорож містом Орвієто та його пам’ятними місцями. Окрім того, що учасники вчилися пізнавати себе,  працювати у команді, удосконалювати свої знання щодо таких проблем  як еміграція, іміграція та расизм, вони відвідали  багато кулінарних і ремесельних майстер-класів. Всі мали змогу власноруч приготувати  справжню італійську пасту або виліпити цікаві вироби із глини.

    Місце проведення тренінгу знаходилося глибоко у горах, на відстані 15 кілометрів від міста. Це був великий дім перебудований та переоблаштований під потреби людей командою Cerquosino Artemide. Побут у будинку будувався на принципах сортування та переробки сміття.  Все сміття сортувалося на 4 типи: біологічні відходи, папір, пластик та скло. Воду брали з гірської річки, а щоб прийняти душ треба було підготувати  дрова і підігріти воду. Все це нагадувало життя переселенця у іншій країні з її правилами та традиціями. Інтернет та інші канали комунікації були відсутні - це поглибило інтерес до тренінгу.

      Вільний час не залишав учасникам багато можливостей: всі спілкувалися, грілися під вогнищем, грали в ігри, співали під гітару або займалися хатніми справами. Скоріше це був великий плюс ніж маленький мінус, адже всі учасники змогли розкритися один одному і підтримувати це тепле середовище до самого від’їзду.

     Від обличчя Української команди висловлюємо велику вдячність організації «Association Artemide», тренеру – Барбарі Коломбо, всім хто брав участь у організації тренінгу, і всім учасникам за те що за час тренінгу ми встигли стати великою інтернаціональною родиною!

LHSI разом із Associazione Artemide пропонує охочим долучитися до тижневого тренінгу в Італії ( м. Орв’єто), який підтримується європейською програмою Erasmus +. У рамках цього тренінгу, Ви матимете можливість не тільки познайомитися із новими цікавими людьми та здобути нові навички, але й вивчити питання соціального залучення осіб, які через певні зовнішні обставини, були вимушені покинути своє звичне місце проживання. Особливістю такого тренінгу є те, що всі учасники з різних країн, тому мають свій досвід та бачення вирішення цього питання. Важливою умовою участі у даному заході є те, щоб учасник мав досвід роботи, навчання або волонтерства у сфері психосоціальної підтримки осіб, які попри свою волю були вимушені переміститися на іншу територію країни або переїхати до іншої країни.

В рамках 49-ої міжнародної конференції зі здоров’я легень, яка проходить з 24 по 27 жовтня 2018 року у м Гаазі, Нідерланди під девізом “ Заявляємо про свої права: соціальні та політичні рішення” команда МГО “Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я” презентувала скрутне становище, у якому опинились ВПО на Донбасі та обговорили разом з представником ЦГЗ ті виклики щодо зусиль по боротьбі з туберкульозом у регіоні , які обумовлені наявним воєнним конфліктом.

conf

З 30 травня по 6 червня представники МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» відвідали міжнародний тренінг, який був присвячений психології, конфліктології та проблемі біженців. У тренінгу приймали участь 20 молодих людей з країн що зазнали впливу війни: Турції, Косово, Румунії, Австрії, Молдови, Боснії-Герцеговини, Хорватії та України.

Сторінка 1 із 26

Please publish modules in offcanvas position.