За перше півріччя проекту нашою командою були здійснені моніторингові візити у Донецьку та Луганську область(05-07.03.18), місто Харків(25-26.04.18) і Маріуполь(30.05.18.) з метою погодження алгоритму взаємодії між співробітниками закладів, покращення організації виявлення випадків туберкульозу серед внутрішньо переміщених осіб, участі представників регіону у тренінгах проекту, зустрічі з головними позаштатними фтизіатрами регіонів з метою налагодження механізму взаємодії та обміну з проектом показниками та вирішення існуючих проблем у діяльності проекту.

IMG 20180516 115916

Всього було відвідано 5 міст-учасників проекту (Краматорськ, Слов’янськ, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Харків), зокрема місто Кремінне, з яким LHSI планує співпрацю по проекту та місто Маріуполь з яким співпраця вже розпочата.

Окрім команди LHSI на зустрічі були присутні представники обласних департаментів охорони здоров'я та обласних ЦСССДМ, обласні лікарі-фтизіатри та сімейні лікарі.

По підсумку зустрічей командою LHSI були дані наступні рекомендації за підсумками моніторингових візитів:

- передбачити (на майбутнє) на початку роботи проекту серію адвокаційних заходів у регіоні з метою налагодження співпраці медичної та соціальної служби, обговорення з медичними працівниками умов їх залучення до проекту, їх обов’язки в межах алгоритму реалізації проекту;

- забезпечити можливість для медичних закладів, задіяних у проекті, на безоплатній основі забезпечувати пацієнтів з підозрою на ТБ рентгенологічною плівкою для дообстеження (виділити на це кошти з обласного бюджету);

- організувати скринінг на ТБ в місцях найбільшого скупчення ВПО – в населених пунктах найближчих до сірої зони, а також в пенсійних фондах та управліннях соцзахисту населення, місцях компактного проживання;

- фтизіатричній службі провести додаткові роз’яснення для спеціалістів первинної ланки медицини, щоб скринінгом на ТБ вважати також анкетуваня на наявність симптомів;

- забезпечити надання медичних послуг ВПО не залежно від місця реєстрації, включно з тими, які формально зареєстровані на підконтрольній території, а фактично живуть на окупованій: при цьому обсяг надання медичної допомоги визначається індивідуально;

- в закладах первинного рівня забезпечити оснащення і роботу пунктів збору мокротиння у відповідності до діючої нормативної бази. Усунути логістичні проблеми.

- з урахуванням запланованої поставки GeneXpert в заклади первинної ланки, провести тренінги для медичних працівників (лаборантів та сімейних лікарів), а також для керівництва департаменту охорони здоров’я;

- у фтизіатричній службі Луганської області забезпечити виконання культурального дослідження мокротиння на твердому та рідкому середовищах;

- фтизіатрам на амбулаторному етапі забезпечувати контрольоване лікування хворим на ТБ, підключаючи, у разі потреби, соціальні служби для вирішення питань з розміщенням пацієнтів на час доліковування;

- розглянути можливість мотивації ВПО для проходження обстеження, а, за необхідності, і лікування ТБ (варіанти мотивації різні, але в тому числі продуктові і гігієнічні пайки).

Проект "Тобі слід знати про туберкульоз" фінансується Глобальним Фондом спільно з «Альянс громадського здоров’я».

LHSI разом із Associazione Artemide пропонує охочим долучитися до тижневого тренінгу в Італії ( м. Орв’єто), який підтримується європейською програмою Erasmus +. У рамках цього тренінгу, Ви матимете можливість не тільки познайомитися із новими цікавими людьми та здобути нові навички, але й вивчити питання соціального залучення осіб, які через певні зовнішні обставини, були вимушені покинути своє звичне місце проживання. Особливістю такого тренінгу є те, що всі учасники з різних країн, тому мають свій досвід та бачення вирішення цього питання. Важливою умовою участі у даному заході є те, щоб учасник мав досвід роботи, навчання або волонтерства у сфері психосоціальної підтримки осіб, які попри свою волю були вимушені переміститися на іншу територію країни або переїхати до іншої країни.

orvieto 18

Кожного дня, учасники будуть інтерактивно навчатися та проводити час серед однолітків. Стиль навчання визначений як неформальний, і таким чином, дозволить поєдувати різні види засвоєння та відтворення інформації, а саме: семінари, театральні виступи та ін. Саме навчання буде стосуватися практики вирішення таких гостросоціальних питань як расизм, упередження та негативна стереотипність щодо окремих народів та національностей.

Це цікавий досвід для молоді, яка зацівлена у вирішенні питань, які пов’язані із соціальним виключенням та методами його подолання.

Реєструйтеся за посиланням https://docs.google.com/forms/d/1SKjG6yDtI_gGUsnWtbMgM5jNFb3UQzPXxCdHvpZ-QtE/viewform?edit_requested=true

Важливо, що дедлайн подачі заявок до 10 серпня (включно)!

Традиційно, 24 березня, весь світ відзначає «День боротьби з туберкульозом». З 2016 року міжнародна організація “Stop TB Partnership” започаткувала подію, до Дня боротьби з ТБ, «Запали світ навколо на підтримку боротьби з туберкульозом». Сенс події у тому щоб підсвітити червоним кольором пам’ятки наших міст, щоби привернути увагу громадськості до хвороби по всьому світі та показати прихильність очільників міст та громад до боротьби з туберкульозом.

В Україні епідемія туберкульозу; захворюваність на туберкульоз у 2017 році склала 27 121 випадків за даними МОЗ (або 64 хворих на 100 000 українців), що в середньому перевищує показники європейських країн в 9 разів. При чому за даними ВООЗ більше 25% випадків туберкульозу так і залишаються недіагностованими. Більше того, Україна одна з перших країн в Європі з поширеністю мультирезистентних форм туберкульозу, тобто таких які мають стійкість до традиційних препаратів та довше лікуються.

 

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» вже більше 10 років працює в Україні для привернення уваги до викликів епідемії туберкульозу і як член міжнародного партнерства Stop TB Partnership минулого року вперше залучила до акції очільників міста Києва, підсвітивши 24 березня 2017 року пам’ятник видатної української поетеси Лесі Українки, яка хворіла на сухоти. Ця акція об’єднала представників медичної спільноти, адміністрацію, соціальних працівників, молодь міста. Україна вперше замайоріла червоним кольором на міжнародній мапі .

Цього року нашу ініціативу підтримали очільники трьох інших міст. 24 березня з 18.30 до 23.00 українські міста Запоріжжя, Херсон та Кропивницький долучаться до всесвітньої акції та одночасно з сотнями інших міст по всьому світі засвітять червоним кольором такі визначні міста:

Запоріжжя:

Найдовша будівля Європи на найдовшому проспекті за адресою проспект Соборний, 153, засвітиться червоним кольором з 18.30 до 23.00. Також поряд з даною будівлею пройде акція під назвою «День білої квітки». В ході акції всім бажаючим будуть роздані паперові білі ромашки, які є символом чистих легень та боротьби із туберкульозом.

Херсон:

Будівля Херсонської обласної державної адміністрації за адресою площа Свободи, 1, з 18.30 до 23.00. буде засвічена червоним світлом на знак того, що в Україні є політична воля для подолання туберкульозу!

Кропивницький:

Історична будівля КЗ "Центральна міська лікарня м.Кіровограда", стаціонар №2 за адресою вул. Архітектора Паученка, 45/35, з 18.30 до 23.00, буде підсвічена червоним кольором.

Ці три регіони відносяться до регіонів з високим тягарем туберкульозу. Пам’ятаємо, туберкульоз виліковний! Своєчасно виявлене захворювання на туберкульоз набагато легше вилікувати! Не зволікайте та звертайтесь до свого лікаря по вчасну діагностику хвороби! Будьте здорові!


Контактні данні:
Роман
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
+380972758721З 30 травня по 6 червня представники МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» відвідали міжнародний тренінг, який був присвячений психології, конфліктології та проблемі біженців. У тренінгу приймали участь 20 молодих людей з країн що зазнали впливу війни: Турції, Косово, Румунії, Австрії, Молдови, Боснії-Герцеговини, Хорватії та України.

34703097 10213815677679637 3043348666996752384 n

Учасники тиждень жили в будинку без інтернету та телебачення, що дуже добре посприяло їх спілкуванню, гуртуванню і навчанню. В день всі займались, спілкувались і прибирали, а в вечері грали на гітарі біля вогнища та співали пісні.

Тренінг, який організували наші італійські колеги, потребував повної залученості учасників. Він базувався на постійній роботі з партнерами та тренерами використовуючи театральні підходи.

36914107 1571666466271695 2708551332003840000 n

Також ми були у візиті до будинку, де тимчасово мешкають біженці. Більшість із них були з Африканських країн. Історії деяких вразили нас до глибини душі, наприклад: один хлопець втік з Конго, після того як його з другом намагалися позбавити життя, через політичну кар’єру його батька; інший поїхав вчитися до Європи, не поступив до університету і вирішив не повертатися у свою країну, тому що там війна; а один ,взагалі, чекає на європейські документи 4 роки, не покидаючи території прихистку.

No name

В останній день ми поставили виставу для наших італійських друзів. Вона розповідала про тиждень, який ми провели разом і символізувала фінал першого етапу тренінгу. Другим етапом буде тренінг в жовтні, де тім-лідер має зібрати 2 хлопців і 2 дівчат, які молодше 25 років, і привезти їх до Орвієто в Італії.

Ми підвищили свою кваліфікацію, здобули важливі знання, познайомилися із багатьма цікавими людьми та стали трішечки сміливіші завдяки тренінгу, який організувала і втілила в життя організація “Associazione Artemide”. Для нас це було дуже важливо, адже ми імплементуємо проекти по роботі з біженцями і будемо використовувати набуті знання у роботі.

36804539 1571666299605045 2776319808491225088 n

-Чекаємо наступної зустрічі!

29 листопада у рамках проекту «Нова оселя: інтеграція та психосоціальна підтримка внутрішньо переміщених дітей у місті Києві та Одеській області», який реалізувався МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я» за фінансової підтримки Європейського Союзу, відбувся круглий стіл, який став завершальною подією проекту. Учасниками заходу стали не лише тринадцять грантерів та партнери проекту – представники Міжнародного інституту розвитку дитини (ICDI, Нідерланди) і Національної організації скаутів України. На круглий стіл також завітали представники Міністерства соціальної політики України та представництва ЄС в Україні. Перша частина заходу була присвячена виступам дітей – учасників проекту «Нова оселя» .

Сторінка 1 із 26

LHSI Facebook

Карта соціальних послуг для сімей та дітей ВПО

© 2018 LHSI. All Rights Reserved.