Проект: «Профілактики інфікування ВІЛ серед СІН із залученням потенціалу ЦСССДМ»

Проект «Профілактика інфікування ВІЛ серед споживачів ін’єкційних наркотиків із залученням потенціалу центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» є одним з найбільш довготривалих та масштабних за територією проектом, що реалізує МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI). Проект стартував в 2009 році із залученням 6 пілотних центрів соціальних служб (ЦСССДМ) в Харківській області, а з квітня 2013 року проект впроваджується за сприяння 22 ЦСССДМ в 5 регіонах України.

Мета проекту: знизити рівень інфікування ВІЛ серед споживачів ін'єкційнихmap_alliance наркотиків через використання потенціалу центрів соціальних служб інструментів стратегії зменшення шкоди: розповсюдження шприців, презервативів, спиртових серветок, лубрикантів, інформаційних матеріалів про безпечніше вживання наркотиків; надання консультацій, можливості добровільного тестування, первинної медичної допомоги і перенаправлення в інші установи для надання супутніх послуг.

Проект покликаний надавати технічну підтримку службам соціально-профілактичної роботи при ЦСССДМ з метою покращення якості та розширення спектру послуг.

Цільова група проекту: споживачі ін’єкційних наркотиків (СІН) та їх партнери.

Географія проекту:

З квітня 2013 року проект реалізується на 22 сайтах в таких регіонах: Харківська область – 6 сайтів (Ізюмський, Чугуївський та Харківський р-ни, міста Куп’янськ, Лозова та Первомайський); Луганська область – 5 сайтів (міста Алчевськ, Брянка, Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Стаханов); АР Крим – 7 сайтів (Джанкойський, Красногвардійський та Ленінський р-ни, міста Алушта, Красноперекопськ, Євпаторія, Керч); Івано-Франківська область – 2 сайти (Галицький та Калуський р-ни); Чернігівська область – 2 сайти (Бобровицький та Козелецький р-ни).

Основні досягнення проекту:

На всіх 22 сайтах Проекту функціонували стаціонарні та польові пункти надання послуг для СІН, серед яких 22 — стаціонарні пункти обміну шприців, 28 мобільних маршрутів до віддалених районів та 37 аутріч-маршрутів до місць скупчення цільової аудиторії в містах.

allianceНа сайтах працюють мультидисциплінарні команди фахівців від місцевих центрів соціальних служб та закладів охорони здоров’я, що сприяє наданню необхідного базового пакету послуг для цільової групи.

На 22 сайтах соціальними та профілактичними послугами за 2013 рік було охоплено понад 7780 споживачів ін’єкційних наркотиків, серед яких чоловіки складають 77%, основна вікова категорія 27-35 роки (52%).

На кожному із сайтів була налагодження співпраця між центром соціальних служб та місцевим лікувально-профілактичним закладом з переадресації СІН на діагностику ВІЛ-інфекції. За 11 місяців 2013 року було проведено понад 2500 тестувань швидкими тестами на ВІЛ, виявлено 7% позитивних результатів, 80% звернулися до кабінетів “Довіри” для підтвердження позитивних результатів.alliance2

Серед споживачів було поширено понад 470 тис. шприців та голок, 480 тис. спиртових серветок, 130 тис. презервативів, 42 тис. інформаційно-профілактичних матеріалів. На стаціонарних пунктах в лікувальних установах споживачам надається долікарняна допомога, видаються вітаміни та мазі.

Кваліфікованими спеціалістами соціально-профілактичних служб центрів надаються консультації СІН щодо профілактики ВІЛ, гепатитів, туберкульозу, способів безпечнішого вживання ін’єкційних наркотиків, попередження передозувань тощо. Двічі на місяць на кожному сайті проводяться групи взаємодопомоги для СІН або їх близького оточення з актуальних для цільової групи питань.

На кожному із сайтів запроваджена система єдиного обліку клієнтів, завдяки чому кожний споживач, який зареєструвався в програмі та отримав пластикову картку клієнта, може отримувати послуги в будь-якому регіоні України, де діє проект профілактики ВІЛ серед споживачів ін’єкційних наркотиків.

Неабияка увага в проекті також приділяється підготовці фахівців, які працюють з клієнтами на місцях. Починаючи з регулярних тренінгів з питань зменшення шкоди для соц. фахівців та тренінгів з питань ДКТ для медичного персоналу на місцях, закінчуючи щомісячними он-лайн консультаціями з підвищення професійних навичок та регулярному обміну досвідом між фахівцями із різних регіонів проекту. Нещодавно за підтримки ІСАР «Єднання» LHSI мала змогу провести 2 тренінги для команд сайтів з питань стратегії зменшення шкоди та раннього виявлення туберкульозу.

Please publish modules in offcanvas position.