Проект: «Тобі слід знати про туберкульоз» (м. Київ)

Проект: «Тобі слід знати про туберкульоз»

Термін реалізації проекту: з січня 2016 по грудень 2016 року.

Проект реалізовано за фінансової підтримки проекту USAID|«Посилення контролю за туберкульозом в Україні»

Основна ціль проекту: Підвищити рівень поінформованості внутрішньо переміщених осіб, які проживають в м. Києві про захворювання на туберкульоз та місця розташування медичних закладів для проходження діагностики і лікування цього соціально-небезпечного захворювання.

Географія реалізації проекту: м. Київ.

Діяльність за проектом: Основним завданням проекту стало привернення уваги до проблеми туберкульозу серед ВПО (внутрішньо переміщених осіб) та учасників АТО (антитерористичної операції) та підвищення рівня поінформованості внутрішньо переміщених осіб про симптоми туберкульозу, необхідність проходження обстеження та місце розташування закладів охорони здоров’я у м. Києві. Окрім цього будуть здійснені відповідні адвокаційні заходи, спрямовані на покращення доступу ВПО до діагностики ТБ. Діяльність за проектом включала:

- Адвокацію доступу ВПО до діагностики ТБ: привернення уваги до стану боротьби з туберкульозом серед ВПО у м. Києві;

- Підвищення рівня поінформованості ВПО щодо туберкульозу;

- Забезпечення життєздатності та розповсюдження результатів проектних ініціатив. На сайті МГО "Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я" представлено повний звіт про результати дослідження «Визначення рівня доступу внутрішньо переміщених осіб та учасників антитерористичної операції до виявлення туберкульозу». Дослідження проводилось МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» упродовж лютого-березня 2016 року у м.Києві, за час дослідження було проаналізовано наявну нормативно-правову базу щодо ВПО та учасників АТО, вивчені міжнародні рекомендації щодо цих цільових груп, проанкетовано 105 учасників АТО, 213 ВПО, опитано 26 експертів (з них шляхом інтерв’ю - 10 експертів).

- В рамках проекту надавалася можлиівість отримати консультацію у спеціаліста за адресою: м. Київ, вул. Довженка 2 (Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді).

- До уваги загалу пропонувався швидкий та надійний інструмент для самовизначення ступеню ризику для вашого здоров'я, зокрема щодо туберкульозу - скринінгова анкета для виявлення людей, що потребують обстеження на туберкульоз.  

Пілотними районами по Києву були визначені Оболонський та Солом’янський, проте частково діяльність по проекту здійснювалась в межах усього Києва. Для цих районів було розроблено Алгоритми взаємодії соціальних та медичних служб (насамперед, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з центрами первинної медико-санітарної допомоги населенню), згідно якого спеціалісти соціальних служб повинні здійснювати переадресацію осіб з числа ВПО та учасників АТО з симптомами ТБ до визначених медичних закладів.

Для досягнення зазначеної мети було надруковано 30000 буклетів, які містили інформацію про симптоми туберкульозу, скринінгову анкету та контакти консультативного центру з питань туберкульозу при Київському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (ЦСССДМ). Ці буклети розповсюджувались через районні ЦСССДМ, Департамент соціальної політики м. Києва, районні управління праці та соціального захисту, в ході масових заходів для цільових груп, які проводив Київський міський ЦСССДМ, в хостелі для учасників АТО на території Оболонського р-ну, місцях компактного проживання ВПО, а також через центри первинної медико-санітарної допомоги населенню (ЦПМСД) в Оболонському та Солом’янському районах.

За результатами проекту визначено ряд рекомендацій щодо заходів, спрямованих на збільшення кількості обстежених на ТБ з числа ВПО та учасників АТО, зокрема в ході реалізації Міської програми протидії туберкульозу:

  1. Продовжити практику поширення інформації щодо ТБ через соціальні служби та взаємодію між соціальними та медичними службами з метою перенаправлення отримувачів послуг з симптомами ТБ до медичних закладів;

  2. Провести робочі зустрічі щодо взаємодії соціальних та медичних служб в питаннях виявлення ТБ в усіх районах Києва для впровадження Алгоритмів переадресації учасників АТО та ВПО з метою виявлення туберкульозу (Додаток 1);

  3. Забезпечити первинну медичну ланку скринінговими анкетами щодо симптомів ТБ з метою забезпечення скринінг-анкетування під час кожного звернення за медичною допомогою;

  4. Впровадити періодичну діагностику на ТБ для учасників АТО та ВПО на базі Департаменту соціальної політики ЦПМСД з використанням пересувного флюорографу (його купівля запланована в новій міській програмі протидії ТБ);

  5. Впровадити практику додаткової мотивації щодо обстежень на ТБ серед цільових груп (наприклад, в одній з поліклінік Києва учасникам АТО дають направлення на безкоштовні аналізи в приватні лабораторії за умови їх обстеження на ТБ);

  6. Організувати планові виїзди пересувного флюорографа  в місця компактного проживання ВПО в неробочий час;

  7. Провести інформаційну кампанію в середовищі роботодавців щодо: з одного боку, недискримінації хворих на ТБ співробітників, а з іншого боку, щодо необхідності обстеження на ТБ своїх найманих працівників;

  8. Робочій групі з розробки запиту України до Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією включити до цільових груп запиту ВПО та учасників АТО, зокрема щодо заходів щодо виявлення ТБ у цих групах.

 

 

 

Please publish modules in offcanvas position.